Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » HDD mellé SSD, de mi lesz a...

HDD mellé SSD, de mi lesz a régi windowsal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami mód/lehetőség, hogy ne keljen az egész hdd leformázni ha megjön az ssd (mivel akkor két darab windows lenne a gépen)

Vagy mindenképpen formázni kell a régi C:-t?


+Illetve szerintetek mi lenne jobb ha már formázni kell:

1TB egybe hagyni esetleg feldarabolni 2 partícióra?



2017. dec. 16. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá leformázni, viszont ha telepíted az új oprendszert, akkor csak az SSD legyen rádugva az alaplapra. A következő indulásnál a winchesterről letörölheted a régi windows fájljait és a probléma elrendezve.
2017. dec. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, mit csinálsz a mostani HDD-vel, egyéni használati szempontok szerint dől el, hogy neked hogy hasznos (egybe, vagy szanaszét particionálva).

Az SSD-nek meg akkor van értelme, ha arra teszed a Windowst, ergo úgyis telepíteni fogsz.

Én betenném az SSD-t, feltennék egy szűz rendszert, majd a fontosabb dolgaimat lementeném a HDD-ről valahova, leformáznám egybe, aztán a napi használat során alakítanám a további sorsát (ergo később is választhatsz le belőle területet).

2017. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én betettem az SSD-t, a HDD-ről átmásoltam a rendszert az SSD-re, majd töröltem a merevlemezről, így rendszer nem maradt rajta, adattároló lett, A particionálás felhasználástól függ. Ha a rendszer mellett csak egy kisebb partíció férne el, akkor felesleges többfelé osztani az SSD-t. Nálam 3 partíció van rajta, csak 128 GB-os, de én így is kényelmesen elférek rajta, pedig 7 éve ugyanazt a rendszert hizlalom. Volt ez már több HDD-n, régóta SSD-n, sosem telepítettem újra.
2017. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
@3: Szerintem ezt az "átmásoltam a rendszert SSD-re"-t hagyjuk. A tiszta telepítés a legjobb megoldás, minden más csak mókolás.
2017. dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, erről megoszlanak a vélemények, csak megemlítettem a lehetőséget. Részemről, ha nincs baja a rendszernek, felesleges lenne törölni, miközben simán áthelyezhető másik meghajtóra. Ha mésem válik be, még mindig újra lehet telepíteni.
2017. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Majd ő eldönti. Ha átmásolod akkor megúsztad fél óra alatt a "telepítést", de lesz egy teleszemetelt oprendszered vagy csinálsz egy tiszta telepítést de ez sokkal több időt el fog venni.
2017. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Több partíciókezelő programnak is van "Migrate to SSD" módja. Ez tökéletesen működik, feltéve ha nem 1TB-ot HDD-t akarsz 128GB-os SSD-re tenni.

Az AOMEI partition Assistant tud magyarul, és ráadásúl ingyenes is.

Sikeres költöztetés után a régi merevlemezről törölheted a Windows mappát, de a rendszer annyi helyen hagy szemetet maga után hogy célszerű lementeni, ami kell, - majd formázni a régi lemezt.

Arra is figyelni érdemes, hogy ki ne zárd magad a régi Dokumentumok mappából!

2017. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
@6: Fél óránál sokkal több idő? SSD-re egy win7 telepítése 10-12 perc, a win10 se lehet több 15-nél és akkor tényleg tiszta, új rendszere lesz.
2017. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem a rendszer telepítése a sok idő, hanem belakni azt.
2017. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es mondja jól. Nem a feltelepítés 15 perce a sok, hanem feltenni mellé a 20 féle progit amit használok (RaR, naptár, nézegető, lejátszók, konverterek, partíciókezelő), a játékokról nem is beszélve. 10 játék újratelepítésével ez már 3-4 óra. Nem beszélve az ikonok, hátterek és egyéb kis apróság. Jó lesz az 4 órának is. Na ezt spórolja meg a ghost-olással...
2017. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!