Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan tölthetném le a Direct...

Honnan tölthetném le a Direct X-et? Egyáltalán mi ez?

Figyelt kérdés

Szeretnék játszani a Harry Potter és a Főnix rendje c. játékkal, de azt írja ki, hogy a telepítéshez DirectX 9, vagy annál frissebb verzió szükséges. Ez mi és honnan lehet biztonságosan letölteni? Win 7-em van.

A válaszokat előre is köszi. :)



2018. jan. 6. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mióta játszol? Egyébként ez a Microsoft-nak a grafikus meghajtó szoftvere. Kb Xp óta ha nincs, nem megy. Microsoft weboldaláról valahonnan
2018. jan. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 CspCsj ***** válasza:
100%

Eszközkezelőben vannak felkiáltójeles elemek? (Ugyanitt a Videokártyák kategóriában mi szerepel?)

[link]


DirectX frissítő:

Internetes telepítő (~1MB) - [link]

Teljes telepítőcsomag (~96MB), ha az előző hibát írna - [link]

2018. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
26 vagyok és már pár éve játszok, de azóta ez egy másik laptotp szóval nem tudtam, mi a gond. Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. jan. 7. 21:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves második. Az első linken valami hiba miatt nem lehetett letölteni, a második linken letöltött valamit, nem írt ki hibajelzést, de továbbra sem tudom elindítani a játékot. :( Egyéb tanácsot tudnál adni? Nem tudom, mit tegyek.
2018. jan. 7. 22:12
 5/10 CspCsj ***** válasza:
100%

1.

Eszközkezelőt a korábban írt módon indítva, - a megjelenő ablakban vannak felkiáltójeles "Egyéb eszközök"?

[link]

[link]


Vagy ugyanebben az ablakban, a Videokártyák kategóriában mi szerepel?

[link]


A "Szabványos VGA/grafikus vezérlő" nem jó jel - ekkor hiányzik a videokártyát megfelelően működtető program, vagyis driver, amit mondjuk a laptopgyártó weboldaláról lehet letölteni és telepíteni a laptop modellszámára keresve.


2.

Ha a videokártyával minden "rendben", akkor érdemes továbblépni és a rendszerből hiányolt kiegészítőt pótolni.

Esetleg a második DirectX linkről letöltött telepítőt jobbegérgomb > "Futtatás rendszergazdaként" indítsd.

2018. jan. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Megcsináltam, amit írtál. Rámentem, hogy futtatás rendszergazdaként, beraktam a letöltések mappába, viszont amikor megnyitom az eszközkezelőt, nekem ott nincsenek felkiáltó jelek. :O

Amikor lenyitottam a videókártya menüt, akkor nekem azt írta ki alatta csak, hogy Intel(R) HD Graphics.

Szóval ennyi.

Az a baj, hogy annyira s*gg hülye vagyok ehhez. :(

Továbbra sem indul el a játék.

Nagyon köszönöm azért a segítséged. Hálás vagyok érte. Talán megkérem egy ismerősöm, hogy csinálja meg.

2018. jan. 8. 19:13
 7/10 CspCsj ***** válasza:

Közeledünk...

Mi a pontos hibaüzenet a játék indításakor?


Pontosan milyen az az Intel HD videokártya?

Ha nem túl régi a laptop, akkor ezek általában már a processzorba vannak építve, - tehát a processzor modell is meghatározza.


Windows esetén a Win+Pause billentyű-kombinációra megjelenő Rendszerinformációs ablakban kiírja:

[link]

[link]

Vagy a beépített "dxdiag" is:

[link]

[link]

2018. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát, amikor elindítanám a játékot csak ezt írja ki:


A telepítés nem folytatódhat, mert a játékhoz DirectX 9.0c vagy frissebb verzió szükséges.

A legfrissebb DirectX verziót letöltheted innen: www.microsoft.com/windows/directx


Egyébként meg is néztem azt az oldalt, de sokra nem mentem vele.


Beillesztem neked azt az ablakot, amit mutattál, hátha kibogarászol belőle valamit. :D

[link]


Köszönöm szépen!

2018. jan. 8. 23:12
 9/10 CspCsj ***** válasza:

Használhattam volna a keresőt itt fent a sarokban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


Itt a megoldás az volt, hogy ki kellett cserélni a játékhoz tartozó DirectX telepítőt a legújabbra:

- fel kellett másolni a DVD tartalmát a számítógépre,

- a felmásolt mappában a DirectX almappa tartalmát törölni és a letöltött újat bemásolni,

- a mappából kézzel indítani a telepítőt.


A DirectX mappa lecserélése kicsit trükkös, mivel a letöltött 95MB-os telepítő kicsomagolásához kellhet külön program, pl.: [link] vagy [link]

Ha telepítetted valamelyik programot és felmásoltad a DVD tartalmát:

- belelépsz a DVD-ről felmásolt "directx" almappába

- Ctrl+A billentyűkombinációval kijelölsz minden fájlt

- Delete billentyűvel törlöd, ha rákérdez akkor tényleg törlöd

- elindítod a 7zip/WinRAR programot

- megnyitod benne a letöltött, új DirectX telepítőfájlt (nem az 1MB-osat, hanem a 95MB-osat)

- minden fájlt kijelölsz benne (Ctrl+A)

- "Kibontás", vagy "Kicsomagolás ide" gombra nyomsz

- megadod az átmásolt DVD mappában a directx almappát (7zip-nél Tallózás, WinRAR-nál a könyvtárszerkezet elemeire klikkelgetve)

- OK gombbal kicsomagolod,

- az átmásolt DVD mappájából indíthatod kézzel a játék telepítőjét.

2018. jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Uramisten, hogy lehetek ennyire analfabéta egy géphez? :"((((

Elméletileg amúgy van winrarom a gépen. De ez a cd-ről való másolás, meg ilyenek, annyira nem tiszta. A linket, amit küldtél, azon sem értem tisztán, mit kéne csinálni.


Nagyon hálás vagyok, hogy próbálsz segíteni! Komolyan.

Ezta DirectX-et sem vágom teljesen, hogyan lehet

úgymond "frissíteni".

2018. jan. 9. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!