Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Programok

A kérdés

Windows 7 telepítése Lenovo x551c-re miért nem működik?

Adott egy Lenovo x551c amelyikbe sajnos megdöglött a gyári HDD, sikerült szereznem egy újat, bele is építettem és neki ugrottam, hogy újra telepítsem (USB-n pendriveról) és működésre bírjam.

Kis keresgélés után találtam rá, hogy bios átállításra van szükség, hogy USB-ről bootoljon (videó szerint https://www.youtube.com/watch?v=yILoGWqtKPQ ), meg is történt utána nagy lendülettel ESC gomb nyomva tartás után kiválasztottam a pendriveról való bootolást és tovább lépve sajnos semmi sem történik csak sötét képernyő, próbáltam lemezről is telepíteni de sajnos ugyan az bios után semmi a pendrive telepítő biztos, hogy rendbe mert a tegnap telepítettem róla.

Gondoltam arra, hogy kiveszem a HDD-t és másik gépbe a telepítés eejét ameddig a fájlokat másolja átrakom egy másik gépbe utána vissza a laptopba esetleg ez működne vagy esetleg mi lehet a probléma, hogyan tovább?

jan. 14. 11:17  Privát üzenet  

A válaszok
Amikor beállítottad a pendrive bootolást, simán kiléptél, vagy mentés, kilépés? Mert nem mindegy.

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 14. 11:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

mentés, kilépés természetesen

# 2/5Időpont jan. 14. 11:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

bocsánat az eredeti kérdésből kimaradt Win 8 volt gyárilag , Win 7-et próbálok rárakni.

# 3/5Időpont jan. 14. 11:54 Privát üzenet

Én csak Asusból találtam x551c-t.

A telepítőt megfelelően készítetted el pl Rufus segítségével?

A secure boot (itt fast boot néven szerepel) legyen kikapcsolva, ellenkező esetben nem fog elindulni a telepítő:

https://www.youtube.com/watch?v=s4Un_QpDoRQ

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jan. 14. 12:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megjegyzéseket, igaz, hogy Asus-ról van szó, csak az kavart meg, hogy amiről a hozzá szólást írtam az lenovo, de javítottam már, köszönöm szépen még egyszer.

# 5/5Időpont jan. 14. 17:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lenovo ideapad 100-15ibd 80qq0048hv-s laptopban 4. 0 bluetooth van, de win10 telepítése után nem jelenik meg az eszközkezelőben. Hogyan tudom elővarázsolni?
A laptopomban windows 7 telepítése után eltűnt az USB, Wifi, touchpad, enthernet driver. Hogyan tudom rátelepíteni ezeket? Lenovo Ideapad 700
Vettem egy Lenovo G50-45 80e30146hv laptopot, vásárolt honlapon is r5 m230-as vga-t ír benne, a számlán is ez van feltüntetve, de a szükséges programok telepítése után csak r4-et ír rendszer, miért?
Windows 7 telepítése újraindításnál túlságosan újraindul?
Linux telepítése? (többi lent)
Lenovo yoga tab3-google play áruház telepítése?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Programok rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!