Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az itthoni helyzet a...

Mi az itthoni helyzet a Windows license körüli furcsaságokkal?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm akinek Windows 10-es volt a gépére telepítve, 1 év után a license-el történt valami és egy szerelőt kellett kihívni, hogy megoldja ezt a problémát.


Egy barátomnak a Windows 8,1-es verziója csinált hasonlót, de ott az Acer notebookja még valami hardware hibát is generált, most már csak külső vinyóról megy a notebook.


Miért történnek ilyen furcsaságok ezekkel a gépekkel?


USÁ-ban éltem 20 évig, nemrég jöttem haza, kint soha ilyen problémával nem találkoztam.



2018. jan. 14. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem igazán szokott csak úgy "valami" történni a licencel.

Esetleg feketén volt nekik aktiválva, és lejárt az aktiváció (KMS) akkor kiírhatja hogy nem eredeti.

2018. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
USA fizetésekhez képest eltörpül egy legális Windows ára. Így ott jóval kevesebben kénytelenek próbálkozni kerülő megoldásokkal, amik gyakran lebuknak.
2018. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Aha, kezdem érteni.


És mi a helyzet az OEM license-kkel?


Utánanéztem most a neten, egy legális license kb. 40 ezer Ft, viszont legálisnak mondott OEM license árak változókak 10 és 20 között, és akkor ha felhívok egy komputer javító szakit akkor van aki 6000-ért van aki 8000-ért ad Windows 7-est, illetve nem ad, hanem telepít.


A 6-8000 Ft-os ajánlatok valószínűleg nem legálisak és 1 év múlva fejfájást fognak okozni?

2018. jan. 14. 20:03
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Szinte 100%, hogy ennyi pénzért nem legálist hoz. Letölti valahonnan és nem legális módon aktiválja. Amit fizetsz ennyiért, az csak kiszállás és a munkadíj.

Nem is szoktak "okoskodni", hogy nem legális a Windows a gépen. Ha azt mondaná a szerelő delikvensnek aki hívta, hogy van itt egy akciós legális Win nála 25 ezerért és ezen felül még a munkadíj, a kutya nem hívná őket. Nem akarják saját maguk alatt vágni a fát, így nem erőltetik, sőt meg sem említik. Mert sajnos Magyarországon még nincs úgy az átlag felhasználó tudatában, hogy szoftverért is fizetni kell. Főleg ha megtudja milyen súlyos összegeket, azonnal le is megy hídba. Hiszen maga a hardverre fele annyit költött, mint a szoftvere kéne.

2018. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát ez valóban "más" világ mint az USÁ-ban (persze nem csak szoftware területén hanem sok más témában is).


Nekem van két Dell komputerem egy desktop és egy notebook, mindkettőn XP, és azon filózom, hogy hogyan tegyek/vegyek rá Windows 7-est, ugyanis a videó kártyák illesztő programjai sajnos már nem kompatibilisak a nem flash alapú videókkal a neten, és egyre több olyan webportált fogok ki ahol nem tudok videókat megnézni.

2018. jan. 14. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!