Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Backup program?

Backup program?

Figyelt kérdés

Egy olyan programra lenne szükségem, ami bizonyos időközönként az általam megadott mappákat lementi egy másik helyre. DE nem csak úgy hogy mindig felülírja a cél helyen lévőket, hanem másik mappába rakja az újabb mentés fájljait. Vagyis mondjuk ha lementek egy ABC nevű mappát, akkor mondjuk 2018.01.22-én csináljon egy adott helyen egy ABC_2018.01.22 nevű mappát benne az akkori ABC fájljaival, következő mentéskor meg pl. 2018.01.29-én egy ABC_2018.01.29 mappát csináljon és ide pakolja a cuccokat. Szóval ne írja mindig felül az előző mentést.


Már kipróbáltam vagy 5 ilyesmi Backup programot, de egyik sem tudta ezt megvalósítani.



2018. jan. 21. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Aomei backupper

Még email értesítést is kérhetsz

2018. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Kipróbáltam. Hát végülis működik, de nem a legjobb. Egy speciális fájlba rakja bele a mentéseket, szóval csak magával a programmal lehet visszaállítani :(

Meg valamiért nem fut kis méretben. Folyton ott van a tálcán a program, ha le X-elem akkor meg teljesen bezáródik...

2018. jan. 21. 10:19
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja, és nem is jó annyira. Csak 10 teljes visszaállítást tud készíteni, utána törölni fogja az elsőt.

Köszi azért.


Másik program ami jó lehet?

2018. jan. 21. 10:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha már ötöt kipróbáltál és nem tudják akkor nem volna egyszerűbb létrehozni egy mappát és belehúzni az intézőben??? 3 perc az egész.
2018. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt próbáltad? [link]
2018. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Közel 300 különálló mappát kell lementenem. Egyesével mentsem le? Legalább hetente egyszer. Tegnap este ezt meg is tettem, másolásra várással együtt volt 1,5 óra a művelet.
2018. jan. 21. 11:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem, de a weblapot már megnéztem. Nagyon kamu érzete volt az egésznek, így inkább hagynám utolsó opciónak.
2018. jan. 21. 11:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne rá semmilyen program legfeljebb írni kell rá egy batch (Linuxnál shell) szkriptet, és hozzáadni a Feladatütemező feladatai (Linuxnál a crontab bejegyzései) közé.


De talán:

* Cobian backup: [link]

* Bacula (ez is ingyenes, nyílt forrású, de összetett): [link]

* Areca backup (ingyenes, nyílt forrású): [link]

úgy látom, megadható dátum is a cél specifikálásánál: [link]

2018. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kamu érzet??? Csak azért nem próbálod ki, mert ránézésre nem tetszik. Nézz már róla videót, töltsd le a 120 oldalas manualt-t és olvasd el, ne adj isten, próbáld ki...
2018. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#9: Igen, kamu érzet. Elég egy "fura" weboldala van, nagyon hasonló szokott lenni a legtöbb valódinak látszó vírusos programnak is.


#8: Most tesztelem a Cobian-t, eddig tökéletes :)

2018. jan. 21. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!