Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Touchpad beállítás Elan...

Touchpad beállítás Elan Smart-Pad segítségével kezdek megőrülni pls?

Figyelt kérdés
Évek óta a normális touchpad beállításhoz szoktam (2 ujjal felfelé húzod felfelé megy), de most az inverze van és nem engedi átállítani munkához használom és kerülhet az agyf.. de nagyon durván segítsetek légyszi hogy tudom visszaállítani, am is hatalmas pofátlanságnak tartom, hogy 1 win frissítés után megváltoztatja a dolgaidat a Microsoft, jogaink már nincsenek.

#touchpad #érintőpanel #érintőpad #killeveryone #utalomawint
2018. jan. 26. 02:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Megoldottam, WIN+R - regedit sc_scroll_reverse 1-re volt állítva (komolyan, mintha az lenne a normális, hogy inverz az egész..szánalmas). 0-ra kell tenni és kész. Nagyon sokan használják alapból inverz módon Én nem értem miért de akinek így jó legyen, akit szintén f3lb4sz remélem válaszra talál itt.
2018. jan. 26. 03:07
 2/6 anonim ***** válasza:

SZia!

Ha esetleg már sikerült megnyugodnod, reagálnék egyet. Nem szándékozom okoskodni, csak mint írtad, hogy "nem érted miért használják sokan az alap inverz" módon, így gondoltam leírom.

Azért, mert úgy sokkal természetesebb. Vagy legalábbis azt az illúziót kelti.

Mondjuk van egy spirálra fűzött prezentációs anyagod, fektetett A4-es elrendezésben. Ha te a következő lapot akarod elolvasni, ahhoz az előzőt felfelé kell mozdítanod. De még egyszerűbb példa. Hosszú és keskeny. L*DL számla/blokk vásárlás után. Rengeteg tételt vettél. Ha egy kis részt látsz egyszerre, és csak egy fix ponton nézheted, akkor magát a papírt kell feljebb csúsztatnod, hogy lásd a következőt.

Ezeken felül még rengeteg példa lehetne.


Remélem így már egyértelmű. :)

2018. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit túlreagáltam a dolgot, viszont megint ugyan az a probléma. Az előző megoldással sem sikerült visszaállítanom. Hiába csinálom meg újra és újra, a win nem engedi, ha a reg-ben sem sikerül akkor itt komolyabb a probléma. Aki tud segítsen pls, 1 napot ki tudok hagyni, de akkor nekem ~14 órát kell rádolgoznom a kimaradt napra, nagyon fontos lenne.
2018. jan. 27. 02:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne a win reg-ben próbáld. A win reget minden újraindításnál felülírják a driverek. A beállítást konkrétan a vezérlőprogramban állítsd be ELŐSZÖR! Utána állíthatod a registry-ben is, de először mindenféleképpen az illesztőprogram saját beállításaiban.
2018. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt teljesen letiltotta a Windows sajnos. Először úgy éreztem tényleg Én drámázom túl a dolgot, de elfogadhatatlan számomra, hogy valamiben is korlátoznak, mint felhasználó. Töröltem az Elan féle hitvány szemetet és az alap driverrel tettem fel, így működik (Synaptics).
2018. jan. 31. 01:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazság szerint így talán még jobb is. A Synaptics az egyik legjobb touchpad driver, rengeteg beállítási lehetőséggel.
2018. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!