Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi ez a bitcoin bányászat?

Mi ez a bitcoin bányászat?

Figyelt kérdés

utóbbi napokban olvastam egy régebbi gamestar cikket erről de nem teljesen értettem

annyit fogtam fel, hogy az ember tudta nélkül történik pl. a piratebay adware helyett ilyen minert használ, illetve hogy kinyírhatja a processzort

valaki tudna teljes képet adni, mert ahogy tapasztaltam az emberek elég érzékenyen állnak hozzá



2018. febr. 5. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Például ezen az oldalon Monerot bányásznak:

kepfeltoltes.eu

Itt a következő fájlt hívja meg.

[link]


Itt a kepfeltoltes.eu-n is például fel sem teszi a kérdést, hogy engeded-e hogy bányásszon(valószínüleg ha lenne ilyen opció akkor a nemre nyomnál)igen a felhasználó tudta nélkül bányászhatnak a gépén.A processzort nem öli meg azért,de például a háttérben maradva lelassíthatja.

Itt minden eszközt érint:laptopot,asztaliszámitógépet,androidot,windows phonet,Iphonet,Blackberryt,Mac-et.

Van program ami leállítja a bányászathoz szügséges javascript betőltődését.

A kaspersky vagy az Eset is tud ilyet azt tudom. Vannak a Mozzilában,Chromeban is ilyen bővitmények.

2018. febr. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

A bitcoin (és még vagy 100 másik) egy virtuális pénz (azért eléggé valósan is lehet vele helyenként fizetni), amit azért kaphatsz, ha a géped számítási teljesítményének egy részét bedobod a nagy közösbe.

A fentebb is említett oldal a reklámokon kívül ebből tartja fenn magát.


Nem nyírja ki a processzort (nem teszi tönkre), csak épp nem neked fog dolgozni a rabszolga, hanem másnak.

2018. febr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

értem, viszont azt nem hogy az emberek miért reagálnak úgy erre mintha vírus lenne? én kerülhetek bajba emiatt? vagy a processzorukat féltik? adatot is ellop a gépről a miner?

mert ha csak annyi hogy a processzort használja amíg az oldalon vagyok, oké az nem tisztességes hogy nem tudok róla de ezeknek az oldalaknak is fent kell tartaniuk magukat valamiből


a másik ha már itt tartok, hallottam emiatt a bitcoin bányászat miatt drágulnak a hardverek, de ha minden igaz a bitcoin értéke valami -16%os esésben volt múlt hónapban, akkor ez miért éri meg?

2018. febr. 6. 13:04
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Nem kell parázni tőle teljesen rendben van ez, hogy fenn kell tartania a weboldal magát valamiből.

Ügye a bitcoin most nagyon lement 9000-10000dollárról 7000-8000dollárra.

Ha bányásznak tovább akkor ebből profitálhatnak ha felmegy az árfolyama.

Igen a videókártyák a bitcoin bányászok miatt drágult.

A bitcoin egy crypto pénz ezen kívül van egy csomó.

Monero,Bytecoin,bitcoincash,dodgecoin,dash meg ilyenek.

2018. febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen valós dolgok ezek. Többször összefutottam már olyan oldalakkal (pl a sorozatnézős oldalak szinte mindegyike ilyen) ahol a chrome és a vírusirtó is kiírja hogy melyik bányász script akar elindulni (blokkolom és kész).

Ha torrentezel vagy tört játékokat töltesz le akkor azokban is lesz már ilyen bányász script (ezért is jobb megvenni a játékokat tiszta forrásból) de ugyanez van az egyéb tört programokkal is.

A processzort nemigen fogja kinyírni (legalábbis rövid távon nem) csak leterheli és csodálkozol hogy melegedik zúg és lassú a rendszered.

2018. febr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

"Ha torrentezel vagy tört játékokat töltesz le akkor azokban is lesz már ilyen bányász script (ezért is jobb megvenni a játékokat tiszta forrásból) de ugyanez van az egyéb tört programokkal is. "


ezt hogy védhetem ki?


másrészt én hogyan tudok magamnak bányászni?

2018. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Azt úgy védheted ki ha eredeti játékot tőltöd le.Illetve ha a vírusirtó bejelez, de az is csak akkor ha benne van az adatbázisában.

Ha beírod hogy bitcoin mining vagy ilyenek.Pld én ezt használom:

[link]

előző a meghivó kódom csak.

Ha nem szeretnél rá kattintani: [link]

2018. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

"Ha torrentezel vagy tört játékokat töltesz le akkor azokban is lesz már ilyen bányász script (ezért is jobb megvenni a játékokat tiszta forrásból) de ugyanez van az egyéb tört programokkal is. "


Azért ez kissé eltúlzott állítás, előfordulhat, de ez akár egy bajos weboldal meglátogatásával is megtörténhet, esély ugyanannyi van rá. Az, hogy minden torrentről letöltött játék vagy program tartalmaz ilyen scriptet, enyhén szólva fars kijelentés, de ha bele is fut valaki véletlenül ilyesmibe, a jobb vírusírtók azonnal semlegesítik is az ilyen veszélyeket. NOD32 vagy Avira például.

2018. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Ezek a bányászok tipikusan léhűtők, akik szinte semmi munkából akarnak pénzt keresni. Ez a mai 20 körüli generáció és néhány idősebb, aki egész életében ha tehette, kerülte a munkát. Személyesen is ismerek több ilyen embert, egy kivételével mindegyik rátalált erre a csoda pénzkereseti módszerre. Az az egy is csak azért nem bányászik, mert neki nem adott rá senki kölcsönt, még egy tragacsa se volt, amit eladhatott volna.

Ezzel, hogy a mi számítógépeinkkel is bányásztatni akarnak, már túl messzire mentek ezek a senkiháziak!

2018. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

#9

nyugalom, mióta Kína betiltotta a virtuális pénzt (bitcoint, dogecoint, összes ilyet) azóta elég nagy esésben van, 20 ezerről leesett valami 70%-t és 7ezer dollár körül volt, most akik nem szálltak ki a megtakarításaikat belefektetve visszatornázták 8-10ezerre ami még mindig egy hatalmas veszteség, előreláthatóan az év végére ősszedől az egész, pláne ha valamelyik másik nagyobb nemzet is bannolja a bitcoint

2018. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!