Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Én 3 évvel ezelött vettem egy...

Én 3 évvel ezelött vettem egy laptopot és kaptam hozzá eredeti windows 8.1-et amit felfrisitettem 10-re ingyen, na most ezt az eredeti windowst valoban tudom más gépeken is használni?

Figyelt kérdés
és ha igen akkor hogyan?? mert én nem fizikailag kaptam meg ezt a windowst a gépen volt rajta valahogy nekem csak telepiteni meg aktiválni kellett, ki érti ezt?? miért nem cd-n adtak a windowst??

2018. febr. 23. 16:25
 1/2 lali51 ***** válasza:
2018. febr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Laptoppal együtt vetted, és nem kaptál telepítési médiát. Ez arra utal, hogy OEM verzió van a gépeden. És ha az, akkor elvileg (MS szerint) csak azon a gépen használhatod jogszerűen, amivel megvetted (gondolom a gépen valahol ott is van/volt a matrica a termékkulccsal).


Ez a dolog egyik oldala. A másik, hogy ugye nem gondolod, hogy egy Windows licencből kettő lett, amikor a 8.1 -> 10 frissítést elvégezted? Vagyis természetesen másik gépen a 8.1-es kulcsot már nem lehet használni, és még ha az OEM-ből digitális licenc is vált (nem tudom, ilyennel nem futottam össze, az enyém retail volt), akkor sem jogosít fel egyszerre több gépen történő használatra.

2018. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!