Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows, Office és egyéb...

Windows, Office és egyéb programok licencét hogyan kell elintézni legálisan? 17/f

Figyelt kérdés

Anyum eddig egy cégnél volt könyvelő, de most magánvállalkozásba kezd, itthon fog dolgozni.

Az a lényeg, hogy az én öreg gépemet fogja használni, de ugye nekem nem eredeti (illegális) Windows és Office van rajta, de gondolom ha már rendesen dolgozni fog rajta jobb lenne legálisan a dolgokat.


Hogy oldható meg a legkönnyebben, hogy eredeti Windows 7-et és MS Officet, meg valami jó Antivírust (ESET??) tegyek legálisan a gépre? Mikre kell ilyen esetben figyelni?


(a gépről pár adat:

Intel Core 2Duo CPU E6550 @ 2.33GHz 2,33GHz

Memória: 4 GB

1TB HDD + 150GB SSD

Integrált Intel videokártya)



2018. márc. 5. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Keresel egy webshopot és megveszed a szükséges licenszeket.
2018. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Felteszem diák vagy még: [link] - ingyen, legálisan. Azt nem mondtad, hogy pontosan milyen programok kellhetnek neked, bár csak nem kell olyan, hogy Office Project pl. Az ilyen módon beszerezhető Office-programok listáját úgy is megtalálod. A Windows-ra már nincs ingyenes, csak nagyon olcsó ötletem. psngames[pont]org (ahol a pont egy .). Bocs hogy így írtam, engem a GYK ha linkeket küldök hajlamos lekorlátozni. Visszadobálja a válaszaimat "szabályt szegtem" ürüggyel és nem engedi kiírni. Win-rendszerért a psngames-en nézz körül.
2018. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg: ha édesanyád nem használ túlságosan Windowshoz kötött programokat és a Microsoft Office-t is el tudja hagyni, talán még takarékoskodhattok is valamilyen Linux (Ubuntu, Linux Mint, Debian vagy ehhez hasonló disztribúciók valamelyike) és LibreOfice segítségével (és a fizetős antivírus is elhagyható).
2018. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Linux nekem is megfordult a fejemben, de van egy 2007-ben megjelent könyvelőprogramja, és az csak Windows-ra van, utolsó hivatalosan támogatott verziója Win Vista-ra van, de 7-en is elfut gond nélkül.


Mondjuk most a legfőbb szempont, hogy eredeti Windows 7 legyen a gépen, a könyvelőprogram már megvan, az Office meg lehet egyenlőre egy 2007-es verzió lesz... abból úgy is csak a Word-öt és az Excelt használja.

2018. márc. 6. 09:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Linuxon van Wine, Windows-os programok futtatására.


De ha feltétlen Windowst kell használnia, akkor vesztek egy Windowst pl. az [link] vagy a [link] vagy körülnézhettek akár ebay-en is.


Office-ból van online verzió is, de abból is létezik ún. refurbished verzió, amit legálisan tudsz telepíteni.

2018. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hardverapro.hu-n nézzél körül, ott kedvező áron árulnak digitális licenszeket! PL: [link] Win 7 Home Premium mindkét architektúrára csak 6500Ft ért!

[link] Itt pedig Eset, Malwarebytes és Office licenek szintén nagyon kedvező áron! Így kalózkodnod sem kell!

2019. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!