Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lesz életlen egy video...

Miért lesz életlen egy video fájl, ha vágás és összeillesztés után lementem?

Figyelt kérdés

Adott 2 db filmrészlet, aminek nem egyforma hosszú a mérete. Szükségem lenne rá, hogy 2 egyforma hosszúságú video fájlt kapjak, ezért a Neri Vision-el megvágtam és másképp összeillezstettem. De mindig életlen lett. A kimeneti formátum volt AVI, MPEG I., MPEG II és MP4! DE mindig éltelne lett, kivéve, amikor valahogy az egyik konvertálásnál egy nagyon nagy méretű ( 71 GB) lett a mérete. Az éles . s az eredeti AVI is, aminek pedig 1,34 GB a mérete. Az utóbbi a hosszabb, amiből kivágtam.

Érthetetlen számomra, hogy mitől lesz átalakítás után egy video éles vagy életlen!!!

Kérlek, adjatok tanácsot, de "csak" egy informatikához kicsit értő szőke nő vagyok!! :) Szóval emberi nyelven írjatok, amit meg is értek.

Köszi előre is!!!!



#videó #videoszerkesztés #videóvágás #NeroVision #Video vágás és illesztés #Video formátumok #éles videok
2018. márc. 13. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Mentésnél nem állítottad be a felbontást. Akkor lesz homályos, ha kisebb felbontásban mented el. Például, ha egy 1280X 720 as videót 320X240 -be mented.
2018. márc. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

A felbontáson kívül a kép minőségét befolyásolja egy adott képkockára (illetve egy másodpercnyi képkockákra) jutó adatmennyiség (bitráta) értéke is.

Ha túl kicsi (pl. 1000 Kbit/sec alatt), akkor kockás és életlen lesz a felvétel, - ha nagyon nagy (8000-10000 Kbit/sec felett), akkor meg sok helyet foglal a video.

Meg kell találni a megfelelő értéket - általában próbálgatással, - de rá is kereshetsz:

[link]

2018. márc. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. És ha konvertálok, akkor mire figyeljek,hogy éles legyen? Pl melyik a jobb: MP4, MPEG2 vagy MPEG4, esetleg AVI? És mi a x264?
2018. márc. 21. 19:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdésem lenne: több zenei video részletet tettem egy PPT-be. Mind MP4. Mégis a 9-ből 3-t nem játszott le. Megnéztem a méretet, nem az a baj, mert van nagyobb is, amit lejátszott. Akkor mi lehet a baj???
2018. márc. 21. 19:49
 5/5 A kérdező kommentje:
POntosabban, amit nem játszott le, az akadozott és kockáról-kockára ugrált. Kár, hogy itt nem tudk csatolni. Igaz, nem avideot szeretném, hanem a konvertáló pr. oldalát a beállításoknál.
2018. márc. 21. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!