Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nagyon nagy váltás lenne a...

Nagyon nagy váltás lenne a nagyinak, ha lecserélném ezen a gépen a Windows XP-t Windows 10-re?

Figyelt kérdés

Adatai a gépnek:

Proci:Pentium Dual-Core CPU T4400 @2.20GHz 1.18GHz

Memória: 2,93GB ram

Tárhely: 500 GB HDD

Videovezérlő: Integrált Intel videokártya

Atherlos AR8132 PCI-E Fast Ethernet Controller


Amire használja: Netezés (Chrome-Youtube videók, online rádiók, receptek keresésre, hírek olvaásása)



2018. márc. 22. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem kezdene el kutakodni a vezérőpultos/gépházas dolgokban, beállításokban, nem hiszem, hogy nagy változást jelentene neki. Start menü ugyan úgy van, annyi különbséggel ugye, hogy nincs kiírva rendesen, hogy leállítás, hanem csak egy ikonja van, amire rányomva kiadja a leállítás, resi opciókat.


Abban nem vagyok biztos, hogy gördülékenyen fog menni a win10 a konfigon, lehet lassulásokra számítani. És ha egy Win7-et próbálnál meg? De persze az a biztos, ha mind a kettőt kipróbáljátok, aztán eldől, melyik barátibb a géppel, esetleg a nagyival.

2018. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem, de lehet, hogy egy kicsit lassabb lesz. Mondjuk az XP meg már veszélyes, mert nem támogatott. Köztes megoldásként Linux Mint-et

[link]

Linux Mint 18.2 Sonya (LTS verzió)

Cinnamon DVD (Main Edition) 64 bit mehet nyugodtan.

Szakítani fog a nagymamád gépén és úgy néz ki mint egy XP (ugyanúgy van Chrome rá, ráadásul nagyjából annyira egyszerű alkalmazást telepíteni rá, mint egy okostelefonra, lévén van saját áruháza, ahol nagyjából minden ingyenesen tölthető).

2018. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy visszakövetelné a régi kinézetet és a régi játékait, és a Linux Mintre úgy nézne, mint borjú az új kapura. Lehet, hogy nem, meg kell neki előre mutatni.
2018. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére a Linux mint el tud indulni Live CD-ként, szóval nem kell telepíteni, ki lehet próbálni telepítés nélkül is. Szerintem egyébként nagyon egyben van és végre méltó ellenfele lehet a Windowsnak. Legalábbis egy laptopon pl. mindenképpen. Tök egyszerű a felület, halál egyszerű a telepítése (mint egy Windows-é) és ráadásul gyengébb vason is kiválóan elfut ...nem beszélve a korábban említett Áruházat, amivel még a hétköznapi felhasználók is simán elboldogulnak, nem kell telepítőket vadászgatni mindenhonnan. De egyébként minden általános feladatra van előre telepített szoftver is.
2018. márc. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na az lenne neki az igazán nagy váltás, ha Linux-ot tennél rá. Mivel nem egy erős gép inkább Windows 7 kellene rá.
2018. márc. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Amire használja, hogy elindítja a böngészőt és internetezik, ergo majdnem mindegy milyen op.rendszer fut a gépen, csak a böngésző legyen ugyanaz. Én is inkább a Win 7-et tanácsolom, azzal gyorsabb lenne a gép.
2018. márc. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaja jó is az a Win7. Még gyerekcipőben jár, hiszen még csak 9 éves :D Friss és modern operációs rendszer. Kár, hogy a Windows 8.1 kissé lealázza sebesség és erőforrás használat hatékonyság terén.
2018. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Win 7-et tegyél fel neki!


Én is egy halottagyú programozó vagyok, aki rühelli a változást az asztalon. Az XP-t a végsőkig gyötörtem a kinézet miatt. Rühellem a csempéket a mai napig.

A Win-7-et egyszerűen beállítod, hogy minél egyszerűbb, XP-re hajazó stílusban jelenjen meg, és akkor könnyű lesz az átállás, ami sajnos muszáj.

2018. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A konfig elég akár win7,8.1,10 32bites változataira. Szerintem egy win7et rakj neki,majd állítsd be a klasszikus stílust.Így majdnem úgy néz ki mint az xp,és nem lesz lassabb nála.De biztonságosabb lesz.
2018. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2021. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!