Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csak én látom így a Linuxot?...

Csak én látom így a Linuxot? Vagy Linux közösséget?

Figyelt kérdés

Régebb óta használok Linuxot, kb.: 5 éve. Debiant vagy Mintet. Én gyakorlatilag azt látom, hogy a nagyon népszerűsített Linux közösség eléggé szűklátókörű emberekből áll.

Azt vettem észre, ha valaki Linuxot használ akkor rögvest gurunak érzi magát, a stílusa is lekezelő. Egyáltalán nem értem, ha teszem azt egy ember feltesz egy kérdést a Mint fórumon, minek kell terminállal villogni. Leggyakoribb példa: Videokártya telepítés....

Mindig sudo add apt ppa.... egy olyan rendszerél ami felhasználóbarátnak készült. Holott a "beállításoknál" elég rákattintani az ajánlottra és működik a dolog. Említhetem még a gyakori ntfs lemez csatolást is (fstab szerkesztés blabla...)... Miért nem jó a beépített grafikus lemezkezelő? Vagy akár a tűzfal.... Gufw kattintgatás?

Nem értem én ezt, ha egy disztró arra készült, hogy egy átlagember csak használja miért kell ilyenekkel elriasztani?



2018. ápr. 15. 12:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Mert ilyen sok ember jelleme általában. Ha egy közösség használ valamit - oprendszer, tipikus példa az iphone és android esete is - akkor valakinek érzi magát ha a kisebbséghez tartozhat aki mást használ. Igaz ez bármire, ami "elüt" az átlagtól...
2018. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Valamit meg kell értened a linuxozás esetében: alapvetően szervernek való oprendszer, amit viszont 99%-ban csak terminállal használnak, tehát amit olvasol a fórumokon, nem villogás, hanem nekik így egyszerűbb segíteni. Nyilván a különböző grafikus dekstop verziók ma már jó alternatívát adnak bárkinek, aki nem hiányolja a windows-os dolgokat. Ha neked a grafikus kattintgatás tetszik, akkor arra kérj tanácsot, ne csak általánosan. Viszont ha megtanulod kezelni a parancssort, elég nagyot tud dobni a mai piacon, már ha IT-ban gondolkozol.
2018. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező és első válaszoló...


Még nem láttok bele jobban a Linuxba, azért nem értitek, hogy minek ez a sok sudo meg add apt ppa. És nem azért mert buták vagytok, csak egyszerűen még tapasztalatlanok.


A Lunux a Windows után eléggé szokatlan lehet, jóformán egy másik világ, nem jobb nem rosszabb. Játékra használd nyugodtan a Windowst, meg facebookozásra, meg táblázatkezelésre, de minden ami Hálózat, ott egyszerűségében nem lehet a Linuxot felülmúlni. Majd ha épp ráérsz, próbálj meg FTP szervert csinálni a Windowsos számítógépedből. Ugyanez linuxon 3 egysoros parancs, meg egy # kitörlése vagy hozzáadása egy fájlban.

2018. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
2# Kötve hiszem. Jó 2 évig Linuxot használtam, igaz a nagy kockák által lenézett Linux Mintet. Mindezt nem dual bootban, hanem csak ez volt és semmi más. Én konkrétan arra gondoltam, hogy egy mint fórumun minek ez a terminálos marhaság... A videokártya jó példa hiszen akár cinnamon, akár mate alatt is ugyanaz az egy kattintás, de mégis bőszen hírdetik a ppa tárolós, terminálos verziót. Ezt nem tudom megérteni.
2018. ápr. 15. 12:58
 5/22 A kérdező kommentje:
Kis pontosítás, 5 éve használok linuxot, de csak 2 év volt dual boot nélkül.
2018. ápr. 15. 12:59
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Miért használunk terminált?

Mert gyorsabb gépelni mint kattintgatni, arról nem is beszélve hogy a grafikus alkalmazások lassabban indulnak és ki is kell keresni a dolgokat bennük.

Ha meg sokszor kell csinálni valamit akkor írok rá egy kis scriptet és így 1-2 szó terminálba beírasa után már meg is van.

2018. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 fersk ***** válasza:
17%

"Mert gyorsabb gépelni mint kattintgatni" :DDD

Azért hülyeséget nem kellene írni... ja hogy magácska gyors- és gépíró végzettségű titkárnő.

2018. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 fersk ***** válasza:
11%

P.s.:

Aki fél az egerektől.

2018. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
A fórumokon egyáltalán nem azért küldik be a megoldást terminálban futtatható parancsok formájában, hogy hivalkodjanak, hanem mert a Linux rendszerek nagyon sokrétűek, és ez a leguniverzálisabb módszer. Létezik millióféle disztribúció, ablakkezelő, csomagkezelő, stb., tehát azzal, ha azt írnák, hogy X programban Y helyre kell kattintani, az csak egy szűk réteg számára lesz hasznosítható információ.
2018. ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is feltűnt, hogy a linuxosok között rengeteg az arrogáns, fanatikus, okoskodó ember és mindentől látványosan irtóznak, aminek köze van a microsoft-hoz, vagy a grafikához, és inkább percekig tökölnek a konzolon olyan dolgokkal, ami a már létező gui-kon 2-3 kattintás.

A linuxot jó dolognak tartom, de valamiért vonzza a defektes embereket.

2018. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!