Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 kulccsal tudom...

Windows 7 kulccsal tudom aktiválni a windows 10-em?

Figyelt kérdés
Nincs nálam a gép, amire fel van matricázva, és még 1-2 nap mielőtt ki tudom próbálni, de előtte szeretném tudni, hogy van-e esélyem arra, hogy jó lesz.

2018. ápr. 20. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van Windows 7 OEM kulcsod akkor a 10-es telepitőjénél csak be kell irnod azt és megkapod az licencelt operációs rendszert.

Windows 10 telepitőt meg a microsoft hivatalos oldaláról le tudod szedni.

2018. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi az az OEM kulcs? Vettem használtam egy gépet win7-tel, a matricán van egy kulcs.
2018. ápr. 20. 10:30
 3/6 Emberek ***** válasza:

Ha rá van ragasztva, akkor nagy valószínűséggel OEM licencelt gépet vettél. Ennek az az egy hátránya van, hogy ezt csak és kizárólag arra az egy konfigurációra aktiválhatod. Ergo, ha alaplapcsere van, akkor oda a licenc -> "Ebben a konstrukcióban a licensz egy adott hardverhez kötődik, attól a továbbiakban el nem választható."

( [link]

Valamint itt is leírja:

"Szoftverek esetén azokat a termékeket nevezzük OEM-nek, melyeket rendszerépítők számára licencelnek. Ez a helyzet áll fenn, mikor valaki előre telepített operációs rendszerrel vásárol számítógépet. Magánszemély is vásárolhat OEM szoftvert, ebben az esetben ő maga válik rendszerépítővé. Mindkét esetre igaz, hogy:


-a szoftverhez ebben a konstrukcióban nem jár gyártói terméktámogatás, mivel azt a rendszerépítőnek kell nyújtania,

-a szoftver a telepítés követően a számítógép "részének" tekintendő, így másik eszközre (az eredeti esetleges eltávolítása után sem) telepíthető."

( [link]


Elméletileg ugyan lezárult az ilyesfajta frissítési lehetőség a Microsoft részéről, de még mindig elfogadja a 10 telepítője a 7/8.1 kulcsokat

2018. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ez a válasz azt is jelenti,hogy használtan,tönkrement HDD-vel vásárolt laptop hátulján levő win7 kulccsal ne is kisérletezzek telepitőlemezt letölteni?
2018. ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Emberek ***** válasza:

#4

Elméletileg van rá mód, és lehetőség, hogy a ráragasztott termékkulcsal hardvercsere esetén is aktiválni tudd a windows-t OEM kulccsal, erről azonban a Microsoft ügyfélszolgálatán kell érdeklődni

2018. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Köszönöm a választ!
2018. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!