Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows Defender-ben az...

A Windows Defender-ben az Eszközbiztonságon belül a Magelkülönítés funkció mire szolgál?

Figyelt kérdés

Az új áprilisi frissítéssel jött egy ilyen újdonság is a Defenderbe (Windows 10). A Magelkülönítés részeire kattintva kiad egy olyat, hogy Memóriaintegritás. Ez arra szolgál, hogy támadások esetén megakadályozza a kártékony kódok hozzáférését a magas prioritású folyamatokhoz, legalábbis ezt írja. Felteszem ez valamiféle Meltdown-Spectre ellenes megoldás lehet a Microsoft részéről, vagy nem? Kíváncsiságból bekapcsoltam. Ekkor ugye kérte az újraindítást. Miután újraindult eltűnt a kurzor. Az egeremet nem ismerte fel a rendszer, ugye ezért tűnt el a kurzor (Sharkoon SharkZone M20). Egy másik egeret rákötöttem, azt felismerte. Sajnos vissza kellett állítanom a korábbi build-et, mivel frankón nem engedte kikapcsolni a funkciót. Annyit még odaírt, hogy a beállítást a rendszergazda kezeli. Egyébként visszafrissítettem a rendszeremet és nincs ilyen probléma, tutira biztos, hogy ennek a funkciónak a bekapcsolásakor jön elő ez a hiba.

A fő kérdésem az volna, hogy arra jó, amire tippeltem, illetve a bekapcsolása miért okozta ezt? Mellékesen az is érdekelne, hogy miért nem engedte kikapcsolni, a kapcsoló gombot miért szürkítette el, miközben rendszergazda fiókkal használom a gépet (helyi fiók)?



2018. máj. 3. 21:40
 1/1 Peccat válasza:
Nem feltétlen tudom megoldani a problémát és teljes egészében megválaszolni a kérdést, de nekem rendszer-stabilitási problémák jelentkeztek ugyan ezen funkció engedélyezése során. Újraindítás után a videokártya hibát jelzett az eszközkezelőben és nem működött a megfelelő teljesítménnyel (Kód 31.).A Magelkülönítés kikapcsolása és egy driver reinstall megoldotta a hibát. AMD APU esetén nem ajánlott bekapcsolni!
2019. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!