Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen op rendszert válasszak?

Milyen op rendszert válasszak?

Figyelt kérdés
Adott egy integrált processzoros mini gép. 2x2ghz celeron, 2 gb ddr3, 60gb ssd. A felhasználása böngészésben és alkalmanként office alkalmazásban kimerülne. Mindenképp Win7 a megfelelő? Vagy esetleg van olyan Linux ami optimálisabb volna erre a feladatra? Ha igen melyik?

2018. máj. 15. 10:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, alaptudással rendelkező felhasználónak lenne. Így a kezelhetőség is szempont. Nehogy valami parancssoros legyen. :)
2018. máj. 15. 10:57
 2/10 Lajos54 ***** válasza:
A leírt igényeknek lényegében megfelelne a gép Win7-tel, bár a 2 G RAM itt éppen határérték. Működik vele, de böngészéshez néha éppen-csak elég. Persze az éppen nézett oldaltól is függ. A Linuxhoz nem igazán tudok hozzászólni, mert nekem nem tetszik. Régebben kiváncsiságból kipróbáltam, nekem nem jött be.
2018. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazából képlékeny a dolog és szerintem a 4 gb ramot meg is fogja kapni a gép.
2018. máj. 15. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Win 7

A 10 is elmenne, de nagyon lassú ellen

2018. máj. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha Linux disztró, akkor attól is függ, mennyire vagy otthon benne.

Tippek: Linux Mint + Xfce vagy Mate, Debian + Xfce, ..


Böngészéshez valami takarékos progit válassz, mert manapság még a 2GB-ból is képes kikönyökölni némelyik.

2018. máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Linux Mint XFCE vagy LXDE felülettel. Esetleg a Mate is szóba jöhet, bár annak már több kakaó kell.

Egy Chrome felmehet rá meg LibreOffice és lehet használni. Átlag user is tudja használni, csak meg kell neki mutatni, hogy itt nincs c: meghajtó, meg ha telepíteni akar valamit, akkor inkább szóljon, mert win programok nem fognak menni rajta alapból.

Linux azért is jó, mert így a vírusoktól sem kell tartani, márpedig ahogy felvázoltad nem guru fogja használni, ergo Windowson még egy vírusvédelem is kellene.


Win7 felejtős. 2GB RAM még a 32 bites változatnak is épphogy elég, de vírusirtóval, böngészővel pláne ezen a procin csigalassú volna.

2018. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Esetleg a Mate is szóba jöhet, bár annak már több kakaó kell."


Én Linux Mint MATE verziót használok, 2GB RAM és egy gyengébb gép, mint ami a kérdésben van, és bőven kényelmesen műxik. Indulás után üresjáratban 200-250 MB RAM-ot használ a rendszer. Ha 50-100-at használna, azzal sem lennék sokkal beljebb, mert ami zabálja a memóriát, az úgyis felzabálja (pl. Firefox).

:))

2018. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alain Delon ***** válasza:
openSUSE KDE-vel.
2018. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pipas Pisti ***** válasza:

Ha nem Win7, ami egy jó rendszer, akkor próbálj felrakni egy fedora mate spint. Van start ikon, és tálca is, azaz windows érzés meglesz. Érdemes a 4gigán elgondolkodni, mert azt meghálálja. Alapból fenn lesz a libreoffice, a firefox és a thubderbird, így nem lesz gond semmivel. Majd keress rá a RPMFusion-ra, az ott leírtak (két parancs bemásolása) után felteszed a smplayert, és már majdnem minden megvan, a mi kell neki. Ez macerásnak tünik, de nem az. A fedora nem enged semmi olyant a saját, hivatalos tárolójába, ami nem 101% szabad szoftver, ezért kell a Fusion tárolók.


Ha maradsz a 2gigánál, akkor hagyjál 4-6giga swapnak helyet legalább. A két giga kb két böngésző ablak, egy libreoffice, discord, torrent kliens, thunderbird, és az alap rendszer (nem lett semmi leállítva, megy minden amit alapból felrak) + a rendszerfigyelő együttes futására elég.

2018. máj. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
100%

Szinte bármelyik Linux alkalmas erre. Szívem szerint mondanám az Archot, de úgy tűnik, hogy te sem vagy tisztában a Linuxszal, hát akkor milyen lehet az, akinek telepítenéd. Szóval maradjunk a tiszta forrásnál: Debian. A hagyományos Gnome is jelentősebb fennakadások nélkül futna, de egy XFCE vagy LXDE felület (minden fapadosságuk ellenére) is simán kielégíti a vágyait a vázolt felhasználónak.


Egyvalamit azonban figyelembe kell vennetek: a Linux nem Windows. Nem csak a c:/ meghajtót kell elfelejteni, hanem lesz egy csomó furcsaság, amit meg kell szoknotok. Például nem kell vadászni a programokat, a reinstall nem oldja meg a problémát, stb...

2018. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!