Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha beviszem a laptopomat egy...

Ha beviszem a laptopomat egy számítógépes szervizbe, akkor ott tudnak nekem a mostani Windows 10 helyett Windows 7-et telepíteni rá?

Figyelt kérdés

Eredetileg Windows 8 volt rajta, de amikor volt ez az ingyenes frissítés a fiam frissítette, majd újratelepítette tisztán a Windows 10 Pro-t.

Akár mennyi frissítés jön a Windows 10-re mindig lassabb. Most ez a tavaszi frissítés nagyon lelassította a rendszert, lassan használhatatlan.

Az ő gépén Windows 7 van, 2014-ben telepítette, azóta is gond nélkül megy neki.

Ő is fel tudná telepíteni a gépemre a 7-et, de azt mondta az nem lenne legális, ezért ha eredetit akarok akkor szervizbe vigyem.



2018. jún. 6. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Egy szervizben se fognak eredetit rakni rá, ha nem fizeted ki. Ha meg kifizeted, akkor akár otthon is megveheted, és felrakhatod. De amúgy még mindig nem illegális magánhasználatra tört programokat használni és letölteni.
2018. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Legális csak akkor lesz, ha van hozzá licenced is. Ezt legolcsóbban itt vehetsz: [link]


Ezzel a fiad teljesen legálisan tudja neked feltenni a rendszert. Mindazonáltal én már annyira nem javaslom ezt a 7-re történő váltást. Én is imádom a rendszert, és nem is váltok másra míg lehet, de ez az idő nemsokára eljön, mivel 2020 januárban megszűnik a támogatása. Ha fontos a Windows, és nem okoz gondot a modern felület, megérné kipróbálni a 8.1-et. 30 napig jogtisztán használható, ha pedig megtetszik, ahhoz is lehet így licenc kulcsot venni, és utólag aktiválni. Ez már 2023-ig támogatott rendszer egyébként.

2018. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha akkor frissítette, most a telepítéskor a win10 aktiválja magát automatikusan. Főleg, hogy eredeti win8 volt rajta.


Egyébként a win8.1 lenne a megoldás, ha nem jött be a win10.

A seriallal simán telepíthető, úgy is legális lesz. (gép alján matrica)...Nekem semmi bajom nem volt a csempével pl.

2018. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.

Csak azt nem értem, hogy ez viszonylag új gép, és erős, akkor miért vannak vele ilyen problémák?


A 18 éves fiamnak is volt laptopja, de 2014-ben valami tönkrement neki benne, ő azt mondta nem éri meg megjavíttatni.

Az akkori iskolájában selejtezték ki a számítógépeket, ő beszélt az infótanárával, és az egyik ilyen gépet odaadták neki. Az 2006-os gép, és neki azzal semmi problémája nincs. Akkor letörölte róla az XP-t, és Win 7-et tett rá.

17-ik szülinapjára gondoltuk hogy veszünk neki új gépet, de ő erre azt mondta hogy nem kell, amire neki kell (Facebook, Youtube, Word...) arra még jó az a gép.

2018. jún. 6. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális gyerek... :) (ritka)
2018. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Sok RAM és SSD a titka alapvetően annak, hogy egy Win10-es gép gyors, vagy nem. Az enyém annó Win7 alatt sem volt gyorsabb, mint most 10-esen, legalább is szemmel nem mérhető a különbség. Ezek adottak a gépeden?


Ami a legalitást illeti: nem, magánhasználatra _sem_ legális tört szoftvert használni. Sokan keverik azzal, hogy magáncélra általában készíthetsz másolatot (bár a XXI. században ennek egyre kevesebb jelentősége van), de azt csak eredetiről teheted, és nem adhatod tovább másnak.

2018. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!