Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 miért aktiválódik...

Windows 10 miért aktiválódik automatikusan?

Figyelt kérdés
Vettem egy éve egy használt asztali PC-t és eddig Linux Mint-et használtam rajta. Ma letöltöttem a windows 10-et mert megvettem rá de még nem jött meg és semmilyen kódot sem tudok. Amikor feltelepítettem a windowy 10-et azaz a telepítés elejénél kért kulcsot és rányomtam hogy nincs. Úgy tudom később is lehet aktiválni. Csak az a gondom hogy feltelepítés után azt írja ki a windows hogy aktiválva van. Megnéztem a Key Finder programmal és tényleg van egy kulcs benne. Mégegyszer ujratelepítettem de sajnos így is aktiválódik magától. Hogyan tudom eltávolítani azt a kódot? Fontos lenne eltávolítani mert ha már egyszer veszek akkor legyen rajta a sajátom másrészről meg amúgy is olyan Licenc-t veszek ami egy esetleges gépcserekor átvihető hivatalosan azaz nem OEM. Amugy használt szoftvert veszek természetesen üzletből.

2018. jún. 15. 22:49
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

A kulcsszó a "használt"! Újat vegyél, és akkor nem lesznek ilyen problémáid. :)


A dolog meg azért van, mert annó a korábbi tulaja már szerzett digitális kulcsot a Windows 10-hez. Még ha korábban nem is volt rajta eredeti Windows. Pl az ilyen a illegálisan aktivált Windows 7/8.1 mikor frissült az ingyenes áttérési időszakban Windows 10-é. Az így szerzett digitális azonosító pedig a Microsoft szerverén eltárolódik. Ez után ha aktív a gépen a netkapcsolat, érzékeli a géped és a hardver azonosítók alapján tudni fogja hogy licencelt gép és beaktiválja magát.

De persze az is lehet, hogy tényleg legális volt a korábbi Windows is.


Én mondjuk tennék rá nagy ívből helyedben, ebből semmi problémád nem lesz soha. De ha annyira zavar, ne adj internet neki telepítés után és a telefonos aktiválást válaszd. Ha nem jönne be, vedd fel a kapcsolatot a Microsoft -al.

2018. jún. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
"Másik termékkulcs megadása"...nem megoldás. Rendszer/Jobb alsó sarok. De így legális már a gépen a win10, kár volt megvenni. Persze előre nem tudhattad. Mennyi volt? Inkább visszamondanám, ha lehet...
2018. jún. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem volt felesleges megvenni mivel ez a licenc jó lesz nekem majd másik gépre vagy laptopra. Majd ha megjön a winsows azt fogom csinálni hogy amikor telepítem fel akkor azonnal beírom az új kulcsot és hátha a jelenlegit pedig elfelejti.
2018. jún. 16. 09:01
 4/6 A kérdező kommentje:
Na közben kattingattam és találtam egy windows termékkulcs eltávolítása hivatalosan leírást magyarul. Azt követtem és az a helyzet hogy nem lehet teljesen leszedni mivel kiírja a gép hogy a kulcs az program által kreált kulcs. Internetre nem voltam csatlakoztatva de tulajdonképpen most nincs aktiválva a windows. Feltelepitek rá mindent ami nwkem kell jövőhéten meg beírom a megfelelő kulcsot és meglátjuk elfogadja-e a PC
2018. jún. 16. 09:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Pár hete az Xbox-ra vettem Live-ot és annak a beakriválása 5 órát vett igénybe mert annyira bonyolult volt. Most már 2-3 óra alatt megoldanám talán. A microsoft kegyetlenül túlbonyolít mindemt az egyszer biztos.
2018. jún. 16. 10:08
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
Nem csak a Microsoft bonyolít túl mindent. Megjavítanád azt, ami hibátlan. :'D
2018. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!