Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programokat érdemes...

Milyen programokat érdemes megtanulni filmvágó munkához?

Figyelt kérdés
Lehetnek könnyebbek és nehezebbek is, köszönöm :)

2018. júl. 1. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Filmek nagyobb programokkal készülnek amihez fizetni kell. Legyen az Adobe termékcsalád (Premiere Pro, After Effects), vagy Sony Vegas..


Lehet ingyenes programokkal is, csak lehetséges hogy nem azt a teljesítményt hozod ki mint a fizetősből. Például Kdenlive, OpenShot, Pitivi..

2018. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a Premier Pro-t javaslom, valahogy jobban bejön mint a Sony Vegas. Bár azt is kedveltem. A Premierben minden " ott van kéznél ". A videó színezési funkciója, a képi transzformációk és ezek idővonal funkciója...

Szóval minden olyan összeszedettebb...


Sokáig fenntartásaim voltak a Premierrel, azt gondoltam, hogy csak a sznobok használják, mert azzal vágni a videót az olyan " cool " dolog, meg csak felvágni jó vele.


Aztán a sors rákényszerített a használatára, mert a Vegas az én gépemen lefagyott. Még a legújabb verzió is használhatatlan lett a gépemen...


Így nem is volt más választásom mint a Premier...


És igaz, hogy minden rosszban van valami jó.

Mára megkedveltem a premiert is.


De most elárulok egy nagy titkot: Teljesen mindegy, hogy mivel vágod a videódat mert minden videóvágó ugyanazt tudja csak pepitában....


A lényeg a stabilitás, és , hogy mire akarod használni.


A Vegas előtt nagyon sokáig a Corel VideoStudióra esküdtem. Akkor meg azt gondoltam, hogy a Vegas csak felvágni jó mert mindenki azzal vágja a videóját....


Aztán a Corel is megadta magát a gépemen, milyen érdekes....


Aki úgy gondolja, hogy a gépemmel valami nem stimmel annak igaza van, már megérett a cserére....:)

2018. júl. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze azért az ember próbál beszerezni valami jobb képességű programot, ha már megteheti, mert szerencsére majdnem minden programnak elérhető a feltört verziója, és egy amatőr videósnak ez csak jó.


Felőlem lehet a kérdező " nem amatőr " is. A lényegen nem változtat.


Ha rákeresünk, azért látjuk, hogy a Sony-n és a Premieren kívül is van élet...


Bár nem olyan sok, de akadnak hasonló kvalitású , ha nem még nagyobb tudással bíró videóvágók is.


Edius, Avid Media Composer, Final Cut, Resolve...


Bár a Final Cut-ot azt úgy tudom Mac OSX gépekre találták ki...


Sőt visszatérve a Corelhez az is egy nagy tudású program, nagyon széles lehetőségeket kínál alapból a videóink effektezéséhez, Az újabbak tele vannak intrókkal, templatesekkel, sőt alapból nagyon jó NEWBlue FX eszközök is vannak benne.


Mindenkép érdemes a kipróbálásra...


Az AVID egy brutál gépigényes és számomra elég bonyolult program...

Az EDIUS is egy komoly " cucc" , van belőle egy portable verzióm, nem gyenge ...


A Resolve egy professzionális színező progi ...


A Sony egy univerzális " igás ló ", mindent tud...


A Premier pedig még egy lapáttal rátesz a használhatóságával, logikus felépítésével...


És akkor most jöjjön a DE !!!


Az én gépemen azért a Premierrel sem olyan happy az élet! Iszonyat utánajárásomba került, hogy a Premiert is tudjam használni a gépemen....


Ugyanis valamiért a hangsávokkal rendszerint baja van. Nem ismeri fel, nem tölti be, a már félig kész videó projecteknek sem tölti be néha a hangsávjait.


Úgyhogy most ott tartok, hogy már megtaláltam egy használható módszert ennek az orvoslására, a youtubon bárki számára elérhető tutoriálokban ott a segítség, csak ki kell mazsolázni mert egy sem magyar nyelvű.


Tervezek egy magyar nyelvű tutorialt, amiben én is elmondom a megoldást magyarul, azt a megoldást ami egyenlőre nekem működik.


Majd ha kész lesz itt fogok szólni, és megnézhetitek.


Csúcs, hogy a Premierrel mit össze kell bohóckodni, hogy a hangsávot felismerje.... legalább is " az én gépemen " ...

2018. júl. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!