Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mitől lehet ilyen lassú a...

Patriksztár kérdése:

Mitől lehet ilyen lassú a Windows?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Adott egy eredeti Windows 10 szoftver, ami a laptopomhoz járt. Először teljesen jól működött, semmi probléma nem volt vele, majd az utóbbi 2-3 hónapban elkezdett hülyeségeket csinálni. Random lefagy 5 percekre, majd mikor nagy nehezen sikerül életre kelteni megnézem, hogy mitől lehetett, megnyitom a Feladatkezelőt, majd azt látom, hogy a lemez 100 %-on pörög, a legtöbbet pedig a System és a Windows eszi meg, illetve időnként az Avast.


Ez mind szép és jó, de ezzel mit tudok kezdeni? Naponta nem is egyszer fordul ez elő, kezd már nagyon idegesíteni...Nincs SSD a gépben, most tervezek egyet beszerezni, hátha, viszont potyára nem szeretnék egyet beszereltetni.


Több keresés után sem talált egyetlen vírust sem a vírusirtó, szóval azok kilőve.


Vajon mi lehet a gond? Ha esetleg valaki tapasztalt ilyet kérem írja meg, hogyan sikerült orvosolnia! (Ha persze sikerült)


Köszönöm!



2018. júl. 3. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én az Avastot eltávolítanám. Korábban komoly Windows 10 kompatibilitási problémái voltak (pl. blokkolta a Start menüt, stb.), szerintem még most sem 100%-os.
2018. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Esetlegesen tudnál mondani alternatívát rá?
2018. júl. 3. 22:19
 3/12 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem az előző vagyok, de a Malwarebytes szerintem a legjobb alternatíva.

Ugyan fizetős, de nálam még nem volt olyan vírus, amit ne talált volna meg.

Ajánlom, hogy nézesd át vele a géped, valószínűsítem, hogy fog valamit találni. A vírusokat ingyenesen távolítja el, de ha valós idejű védelmet szeretnél, azért fizetni kell (persze meg lehet oldani ingyen is, gúgli a barátod).

2018. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hoppá. Az kimaradt a leírásból:


Sok esetben nem reagál semmire a rendszer. rákattintok a Start menüre, majd nem hozza elő, nem reagál semmit. Sokszor van, hogy nem tudok megnyitni mondjuk egy naptárat, órát, mert egyszerűen nem akar reagálni.


Köszi, kipróbálom majd!

2018. júl. 3. 22:33
 5/12 anonim ***** válasza:
A Defender szerintem elég.
2018. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez egy win10-es bug a sok közül, nálam is gyakori.
2018. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Valahogy sikerült megoldani?

Én a frissítésekre gyanakszok, hogy azzal jött be...

2018. júl. 3. 22:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem írod, hogy mióta használod, de lehet nem ártana neki egy friss lemezképről készített reinstall.


Egyébként meg a kínlódó operációs rendszer most már az Ms-élmény része.

2018. júl. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most lesz fél éve, szóval elég újkeletű a dolog.
2018. júl. 3. 23:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem telepítés után első dolgom letiltani a frissítéseket, mégis ezt csinálja, szóval egyáltalán nem biztos, hogy a frissítések kellenek hozzá.
2018. júl. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!