Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megmarad a Windows 10 OEM...

Megmarad a Windows 10 OEM kulcs, ha teljesen leformázom a merevlemezt?

Figyelt kérdés

Egy előre FreeDoS-al járó laptopra fel lett telepítve kalóz Windows 7 64bit. Fel szeretném feltelepíteni Windows 10 Home 64-bites O. rendszert, a Microsoft oldaláról letöltött Media Creation Tool segítséget készített bootolható USB-ről.

Teljesen tiszta Windows telepítést szeretnèk elvégezni (clean install) a HDD teljes formázását beleértve (partíciók teljes törlése, majd új létrehozása). Megvásároltam egy Windows 10 Home 64 - bit OEM kulcsot (amit az első windows 10 telepítése kozben fogok használni meg a kezdetén amikor kéri), és ha feltelepítem az új windowst és majd esetleg egy x idő múlva ismét elvégezek egy teljes hdd formázást, megmarad majd az OEM key? Úgy értem ha elvégeztem a hdd teljes formázását és telepitenèm ismét ugyanazt a windows 10-et be kell majd írnom ismét a kódot? Esetleg többször is telepithetem UGYANAZON a laptopon az első Windows telepítésekor felhasznált kóddal ha teljes HDD formázást végzek? Köszönöm



2018. júl. 12. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Amennyiben Microsoft fiókkal lépsz be, úgy magától beaktiválja legközelebb, ha ugyanaz a hardver. Hardverváltás esetén felveszed velük a kapcsolatot és aktiválják, értelemszerűen utána megint azon a hardveren minden újratelepítés után aktiválódik magától, amint netközelbe kerül a gép.
2018. júl. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyanarra a laptopra többször is feltelepítheted.
2018. júl. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!