Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek az audicity-...

Mi a véleményetek az audicity-vel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tartalmaz szerintetek valamilyen kártevőt?

És könnyű vele dolgozni?



2018. júl. 16. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartalmaz kártevőt. GNU licenszes, mint a Linuxok, azért ingyenes (nyílt forráskódú). Könnyű-e vele dolgozni? Szerintem nem egy nagy ördöngősség, de ez erősen szubjektív. Nyilván ha sosem foglalkoztál még vele, akkor kell egy kis idő és gyakorlás, amíg megtanulod és belerázódsz. Mire szeretnéd használni?
2018. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 belapus ***** válasza:

A legnépszerűbb videómegosztón nagyon sok útmutatót - akár magyar nyelvűt is - találhatsz.

De szöveges is van jócskán.

2018. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#1-el egyetértek, bár pár kis nüansz:

1. Nem minden ingyenes program nyílt forrású (lásd: freeware programok) és nem mindegyik nyílt forrású program ingyenes (bár a többségük az). Két különböző dolog.

Az Audacity szerencsére mindkettő (free, open source).


2. Attól hogy egy program nyílt forrású és/vagy ingyenes, még lehet vírusos.

Egyrészt ha nem megbízható helyről szeded le simán mellékelhetnek kártevőt a telepítőbe; másrészt volt már arra példa a történelemben, hogy a hivatalos/megbízható oldalra fertőzött állományt tettek fel "jóakarók" (például a Transmissionn esetében: [link] vagy a Sourceforge esetében: [link] ), harmadrészt sok ingyenes program telepítőjéhez mellékelhetnek kéretlen programokat (böngésző-eszköztárakat, kriptovaluta-bányász alkalmazásokat - utóbbira példa a uTorrent: [link] ) - a kéretlen programok készítőjétől bevételt remélve.


Az Audacity jelenleg - a hivatalos oldalról elérhető linkről letöltve - úgy néz ki, vírusmentes:

[link]

de nem árt az óvatosság: telepítés előtt mindig ellenőrizd, mit telepítenél fel!

2018. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

Megüt a guta, hogy #3 mindent leírt, amíg én itt fogalmazgattam ugyanezt, de ha már vesződtem vele, hadd küldjem be én is:


„Tartalmaz szerintetek valamilyen kártevőt?”

Ha a program ingyenessége sarkallt erre a gyanakvó kérdésre, megnyugtathatlak: Rengeteg kitűnő ingyenprogram létezik, mindenféle célra. Félretéve, hogy én az általában használt linuxomból könnyen beszélek, van egy windowsos laptopom is, amelyen az örökölt Win7-en kívül nincs semmiféle fizetős program. Egyszóval, nem éppen rendkívüli a dolog.

Egy ilyen komoly -- 18 éves -- múltú, és valóban hasznos ingyenes szoftverről bátran feltételezheted, hogy tisztességesek a szerző szándékai. Az ingyenprogramoknak általában is csak a leghitványabbjára jellemző az, hogy eleve vírust építsenek beléjük, mivel annak terjesztése a valódi cél -- meg aztán, mivel az adott mondjuk „FB-fiók feltörő”, vagy „lájkszerző” kártevő-volta hamar lelepleződik, eleve eldobhatónak szánják, két hét múlva úgyis más néven hülyítik vele a naiv kamaszokat. Egy normális program esetén viszont nem sok teteje volna ilyesmivel lenullázni hosszú évek fejlesztőmunkájának az eredményét. Az Audacity ezenkívül még nyílt forráskódú is, ami azt jelenti, hogy kellő programozói ismeret birtokában betűről-betűre végigvizsgálhatod a működését, és teljes paranoia esetén ezt az általad ellenőrzött kódot te magad is lefordíthatod. Nem tudom, ezt a valóságban hányan csinálják meg, de már a lehetőség is bizalmat kelt, ezért a nyílt kódú programok az ingyenes kategórián belül is megbecsült kasztot alkotnak.

Mindez természetesen nem jelenti azt, hogy a program neve önmagában garancia bármire, egy perc alatt meg lehet fertőzni akármelyik programot, ha valakinek éppen az a célja. Ezért érdemes mindig, minden szoftvert egyenesen a saját honlapjáról letölteni. Az, hogy nem közölted, milyen oprendszert használsz, erősen Windowsra utaló magatartás, tehát valószínűleg erre az oldalra van szükséged:

[link]

Magán az Audacityn kívül érdemes a valamivel lentebb található Plug-ins and Libraries blokkból legalább a LAME MP3 encodert is letöltened és telepítened, ha .mp3-ba is akarsz exportálni (valószínűleg igen).

A program nagy tudása ellenére barátságos, a sokféle felfedezni való mellett is egyszerű a logikája, szerintem nagyon könnyen tanulható,

2018. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat :)
2018. júl. 18. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!