Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Illustrator kérdés?

Adobe Illustrator kérdés?

Figyelt kérdés
Logót készítek és szeretném, ha egy nagy I betű körül körbetekeredjen egy violinkulcs. I betűm van, violinkulcsot rajzoltam vektorosan. Hogy érjem el, hogy rácsavarodjon az I betűre a violinkulcs?

2018. júl. 20. 00:55
 1/5 tabaki ***** válasza:

A mese alapján nem nagyon tudom elképzelni, hogy kéne kinéznie, de úgy alítom, hogy ugyanannak a formának a hol előtérbe, hol takarásba kerülésével lehet gondod. Szerintem ezt a vektorgrafikus programokban nem tudod „csalás” nélkül, vagyis úgy megoldani, hogy az elöl- és hátul lévő részek valóban egyazon objektumhoz tartozzanak. Én Illustratort nem használok, Inkscape-ben így csinálnám:

[link]

Ha félreértettem a problémádat, akkor elnézést, próbáld pontosabban leírni.

2018. júl. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-es, köszi a választ, az általad említett programot nem ismerem. Photoshop-pal tudok még dolgozni. Képzelj el egy logót, ami egy szó és a szó első I betűjét körbeölel egy violinkulcs. Egy zenekar logója lenne.
2018. júl. 20. 08:02
 3/5 tabaki ***** válasza:

Sajnos, az én gyatra vizuális fantáziámon ez se tudott lódítani, de ne erőltessük. Az Inkscape egy jóval egyszerűbb, de az Illustratorhoz hasonló ingyenes vektorgrafikus program. SVG formátumban ment, az .AI formátumot pedig olvassa, úgyhogy adott esetben a két program besegíthet egymásnak (bár több évvel ezelőtt tapasztaltam olyat, hogy a rétegsorrend nem mindig volt korrekt -- nem tudom, most is előadódik-e ilyesmi). Az AI mellett szükséged ugyan aligha van rá, de ha kipróbálnád:

[link]

2018. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:
A tegnapi linkre fölraktam egy rajzot a másik változatról is, amelyen a takarórétegből csak a szükséges helyeken vágtam ki darabokat, a többit meghagytam. Ahol éppen nincs kereszteződés, ott mindegy, hogy melyik objektum látszik (az előzőnél az alsó, most a felső).
2018. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, láttam a violinkulcsokat, ilyesmire gondoltam, csak nagy I betűre, aminek a felső hurkába is bebújik az I betű. De maga a módszer nagyon jó, hogy két réteg közé bebújik az I és a felsőt csak ott hagyjuk meg, ahol takarni kell a betűt. Köszi szépen, ilyesmire gondoltam!
2018. júl. 21. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!