Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Frame-by-frame animációs...

Gyurto kérdése:

Frame-by-frame animációs program van?

Figyelt kérdés
Tudom, rengeteg ilyen program van, de egyik sem felel meg, el is mondom miért. Én "mapping" videókat szoktam csinálni ami főképp abból áll, hogy képenként átrajzolni a térképet még egy szép animációt nem csinálunk mondjuk, Anatólia történelmi határairól. Olyan program kéne amiben az egyenként megrajzolt képeket, nem kéne külön külön lementegetnem, hanem ahogy egy frammel elkészülök lementem vagy valami és timelinon megjeleníti és adja a következő framet amin az előző képet jeleníti meg és az tudom átrajzolni. Ez így kicsit zavaros lehet, de nem tudom jól megfogalmazni. Leginkább a játék motorokban található sprite rajzolós cuccok lennének a legjobbak, ahol tulajdonképpen az előző képet mindig lemásolja és azt át tudom rajzolni anélkül, hogy az előző frame módosulna.

2018. júl. 31. 22:14
 1/7 tabaki ***** válasza:

Nem egészen értem, de nézz rá Pencil2D-re, az az átrajzolás érdekében, halványabban, mutatja az előző képkockákat, hátha ilyesmire gondolsz. Hasonló „hagyma-szerkezet” az OpenToonzban is van, szerintem az is használható, de elsősorban nem a kockáról-kockára való átrajzolásra van kihegyezve.

[link]

[link]

2018. aug. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudod véletlen, ezekben egy framen lehet több réteg? Mert például ha van szöveg akkor azzal könnyebb dolgozni ha nincs közvetlen az első rétegen minden cucc.
2018. aug. 1. 09:05
 3/7 tabaki ***** válasza:
Vannak rétegek. Úgy látom ellenben, hogy a Pencil szöveget pont nem tud írni (ha kell, más programban elkészített képként rakható be). Az az igazság, hogy ezekkel a programokkal én némi kóstolgatáson túl nem foglalkoztam annyit, hogy bármi értelmeset tudjak mondani. Érdemes megnézni néhány róluk szóló tutoriált, hogy sejtsd, mire képesek, aztán, ha megfelelőnek tűnnek, próbáld felfedezni őket magad.
2018. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már azóta kicsit jobban utána néztem és egyik sem az amit igazán keresek. Mondom a sprite animátorok ami például a gamemakerben az lenne a legjobb. Tehát, hogy az előző framet tudom egy gombnyomással másolni és a következő framen kicsit átrajzolni, majd megint másolni és így tovább. Tudom, hogy ezt sok programmal meg lehet csinálni, csak az a baj, hogy mindegyikkel macerás és feleslegesen bonyolult ez az egyszerű folyamat.
2018. aug. 1. 12:11
 5/7 anonim ***** válasza:
TVPainttel nem bonyolult. Automatikusan megtartja a képkockáit, ha a Timeline-on a réteg idősávja a "Hold" paramétert viseli, ez az alapértelmezett beállítás egyébként. Aamennyiben nem akarod, hogy megtartsa a képkockát valamelyik rétegen, egy kattintással a "Hold" átállítható "None"-ra. Ugyanitt állíthatsz még be pl. olyat is, hogy egy adott réteget loopoljon vagy oda-vissza játszon le. Viszont szöveget ő sem tud írni (az új verzió már talán igen, nekem régi van), úgyhogy azt itt is külön kell behívnod, ahogy Tabaki mondta a Pencilnél.
2018. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A TVpaint 10-et szedtem le, és bár kicsit fura a szöveg írás benne, de használható, úgyhogy ez lesz a legjobb. :) Köszönöm a válaszokat.
2018. aug. 1. 13:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaaaz, van az a szövegíró benne, az én munkámnál használhatatlan, úgyhogy csak elkönyveltem "nem tud szöveget írni" programnak, de az a lényeg, hogy a te célodnak megfelel.
2018. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!