Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender elsajátítása 3ds Max...

Blender elsajátítása 3ds Max előtt?

Figyelt kérdés

Elkezdtem Blenderrel ismerkedni, de nem tudom milyen mélyre menjek, mert őszre felvettem egy 3ds max tárgyat az egyetemen, és nem akarok feleslegesen mélyre menni, ha úgyis átállok majd, ahol sok mindent újra kell tanulni.


Azt hallottam, hogy egy bizonyos szinttől a 3ds max felülmúlja minden téren a Blendert, így idővel úgyis át kell állnom majd, nem? (Ezért vettem fel a tárgyat)


Érdemes felvennem szerintetek?

Vagy felesleges, mert ha nem leszek hivatásos modellező, akkor a 3ds max felesleges, és inkább vegyek fel helyette más tárgyat, és fejlesszem a Blender készségeimet?


Előre is köszi.


[link]

Ez lenne az, bár most nekem nem elérhető az oldal.


2018. aug. 4. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A Blender egy meglepően fejlett 3D-s alkalmazás, de értelemszerűen nem veheti fel a versenyt egy olyan szoftverrel, amit "A" listás alkotásokhoz használnak. Ezeknek az előnyöknek a legnagyobb részével azonban a mezei 3D-s felhasználó nem találkozik. 3ds max-el szerintem semmi értelme foglalkoznod, ha nem tervezel profi 3D-s alkalmazottként elhelyezkedni stúdiónál, mert úgyse fogod kifizetni az árát otthoni felhasználásra. Főleg, hogy a Blender teljesen ingyenes, még dolgozni is tudsz vele legálisan, ráadásul évről évre ígéretesebbé válik, egyre kevésbé nézik le a szakmában a blendereseket, egyre több helyen válik elfogadottá.


Ez az egyik dolog. A másik, hogy egy ilyen kurzuson jó eséllyel csak a program felszínét kapirgáljátok. A tanterv is ráerősít erre. Ha elvégzed, nagyjából tudsz majd mozogni a felületen, de valószínűleg semmi olyan információ ne hangzik el, amit ne dobna ki a google/youtube kombó az első 3 találat között egy beginner's guide keretében. Tehát ha ne adj'isten később mégis valahogy a 3ds max-nél kötnél ki, a lemaradásod elhanyagolható lesz. A tantervben leírtakat 1-2 hét alatt meg lehet ismerni pusztán otthoni tutorial nézésből.

2018. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi :D
2018. aug. 5. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!