Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom ezt a vírust...

Hogyan tudom ezt a vírust kiiktatni a gépemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár napja letöltöttem egy programot, ami valószínűleg vírust rakott a gépemre úgy, hogy a telepítést el se kezdtem.

A legszembetűnőbb az az, hogy kb. fél óránként hirdetésekhez irányít át a böngészőm, és általában az átirányítás alatt, bizonyos "bestadbid" nevű linket látok.

A másik amit észrevettem, hogy svchost (azthiszem jól írtam le) nevű folyamat terhelte a CPU-mat, 100%ra is felment. Volt 2 fő svchost folyamat, az egyik windows-os volt, a másik pedig a fájlkezelőn belül futott. A fájlkezelőset egy program segítségével kiiktattam, azóta nem terheli a CPU-mat semmi.

A másik probléma pedig, hogy az asztal vagy 5 percig tölt be, fekete képernyővel és az egérrel rajta. (Nem a gépem rossz, csak gondolom a vírus miatt van ez is.)

Avast-tal futtattam teljes vizsgálatot, természetesen nem ért semmit.

Amikor a hírdetések feljönnek, bejelez az avast, karanténba helyezi és annyi.

Előre is köszönöm a segítségeket!



2018. aug. 8. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

Nem biztos, hogy vírus, az is lehet, hogy a windóz magától romlott el. Nagyon ritka, hogy egy telepítés 1-2 évnél tovább bírja, és ha minden frissítést letöltesz, akkor ez az idő tovább rövidül.

Ha vírus, akkor is csak a formázás és újratelepítés a megoldás. A vírusirtók - nevükkel ellentétben - a vírusok leirtására nem jók, csak a fertőzések megelőzésére, ha a felhasználó meg nem akadályozza őket ebben.

2018. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"átirányítás alatt, bizonyos "bestadbid" nevű linket látok"

Feltételezhetően valami adware-t kaptál be


Itt:

* [link]

szépen leírják az eltávolítás menetét:

1. távolíts el minden felesleges alkalmazást (Vezérlőpultból Programok teleépítése és törlése eszközzel)


2. Lehetőleg csökkentett módban (hogy a kártevő nehezebben rejtőzhessen el):

* [link]

futtass a víruskeresőn kívül kártevőkereső alkalmazásokat:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


3. Állítsd a böngésződet gyári alapbeállításokra - töröld a gyorsítótárait, töröld a kiegészítőit.


4. Biztos ami biztos, futtathatsz rendszerinduláskor CD-ről/DVD-ről/USB meghajtóról elinduló (így a vírus nem fejtheti ki hatását) antivírus-termékeket is:

* [link]

az ISO állományok USB-meghajtóra való varázslásához:

* [link]

2018. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sikerült besz*pni egy maleware-t.

Nekem annó egy kínai maleware-t ezzel sikerült kiirtanom.

[link]

2018. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát! :)

#1 Szerencsére a Windows-al nem volt gond, újratelepíteni se kellett.

#2 Köszönöm a sok linket, ezek közül a 2 Malware-set használtam, segítettek. Szerencsére reklámok nem jönnek elő már, illetve a "pár" trójai vírus is eltávolításra került.

#3 Köszönöm a linket, már nincs hírdetés.

Reggel majd kiderül, hogy hogyan indul el a Windows, de egyelőre úgy látszik, minden jó. :D

Mégegyszer köszönöm mindenkinek.

2018. aug. 9. 03:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!