Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eredeti Windows 7-et vagy...

Eredeti Windows 7-et vagy 10-et honnan tudok beszerezni?

Figyelt kérdés

Eddig Linuxot használtam, de most váltanék. Az lenne a kérdésem, hogy honnan kéne vegyem? Egyáltalán hogy működik ez? Pl: [link]

Ez reális? Ha veszek valahonnan Windows-t akkor azt így e-mailen keresztül kapom meg vagy pendrive/CD-n keresztül?



2018. aug. 14. 15:37
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

A rendes bolti verziókhoz lemezt is kapsz. Akár OEM akár BOX a licenc. Itt csak kódot. Ebbe igazából nem tudom mi a trükk, mitől kerül a bolti ár töredékébe.


Ugyan ez a történet mint amit linkeltél, csak jóval olcsóbban:

[link]


Már két ismerősöm is vett innen, a prohardveren ajánlotta valaki nekik. Tökéletesen működik a kód nekik.

A telepítő ISO -t akár a Microsoft szerveréről is simán le lehet szedni.

2018. aug. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ebbe igazából nem tudom mi a trükk, mitől kerül a bolti ár töredékébe."

Úgy, hogy ez egy újra felhasznált licence.

Jogilag kicsit ingoványos - a Microsoft nem engedi, at Európai Unió viszont igen.

[link]


"Hivatalosan" (a Microsoft szerint) csak olyan cégek végezhetnek ilyen "újrahasznosítást",

[link]

akik használt gépekre raknak fel Windowst és benne vannak a Microsoft Registered Refurbisher Program keretén belül:

[link]


"A telepítő ISO -t akár a Microsoft szerveréről is simán le lehet szedni."

Úgy ám:

* [link]

* [link]


"A rendes bolti verziókhoz lemezt is kapsz. Akár OEM akár BOX a licenc."

Windows 10 esetén vehetsz úgy OEM licencet, hogy nem kapsz telepítőlemezt, csak kártyát. A telepítőt meg letöltöd a Microsoft oldaláról.

[link]

2018. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A microsoft oldaláról, 30 napig nem fontos aktiválni, utána ha legálisan akarod használni, akkor a megadott email címre elküldik a jelszavakat, persze miután átutaltad a pénzt.
2018. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, létezik digitális licenc, ahol még termékkulcsot sem kapsz, hanem a Microsoft account-odhoz aktiválják az adott példányt. Ha elektronikusan veszed tőlük, akkor ez az útja.
2018. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én innét vettem a kulcsot, 15 euro volt:

[link]

Pár perc múlva itt is volt a kulcs.A psngames-en én nem tudtam paypal-lal fizetni.Felesleges 30 ezerért megvenni az OEM verziót, amit alaplaphoz kötnek.

2018. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Mi a különbség az OEM és a BOX licencek között? Ha OEM-es oprendszert veszek, akkor az alaplapomhoz fog kötődni, vagyis másik alaplappal operáló gépre nem rakhatom majd rá? És a BOXost meg igen?
2018. aug. 14. 18:30
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Meg is válaszoltad a kérdésed. :)

Ezen kívül a BOX -hoz, állítólag komolyabb termék támogatást kapsz.


De várj meg még pár választ, lehet akinek egyéni tapasztalta is van. Én csóringer vagyok, sosem fizettem Windowsért, mindig volt ezer helye a pénznek. :D

2018. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3 fő változat van:

* OEM: egy gépre telepíthető, gépcsere esetén nem vihető át másik gépre. Ebből létezik:

- OEM SLP (System Locked Pre-installation): itt a kulcsok a BIOS-ban vannak

- COA SLP: itt a kulcs a gép oldalán van

változat, ezt az első kettőt a nagy brand gyártók - Dell, Fujitsu, HP, Lenovo,... - alkalmazzák, illetve van

- OEM System Builder: ez vehető meg a boltban

* Kiskereskedelmi (retail, "box"): egy gépre telepíthető, de gépcsere esetén átvihető másik gépre

* Mennyiségi (volume) licenc: itt sok kulcsot kapsz kedvező áron (ezt alkalmazzák nagyobb vállalatoknál)

2018. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
#8: BIG LIKE! Penge vagy! Még én is tanulok a pontos elnevezésüket illetően. :)
2018. aug. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!