Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom Linuxon formázni...

Hogyan tudom Linuxon formázni a HDD-m?

Figyelt kérdés
Vettem egy laptopot, nem indult a Windows róla (nem is találta), telepíteni nem tudtam mert a telepítés kezdődik feliratnál megállt. Írták a neten hogy vagy halott a vinyó vagy próbáljam meg Linuxon formázni az egészet NTFSre, és arra próbáljam meg tenni az OS-t, viszont Linuxon a Gparted nem lát semmit csak a boot sticket. (Nincs telepítve a Linux, csak telepítés nélkül.) Ötletek?
2018. aug. 16. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a Linux sem látja a lemezt, akkor vagy tényleg halott, vagy a csatlakozással van probléma.
2018. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sikerult, jobb felso sarokba at kellett allitani valamit, az egyik a pendrive volt a masik a belso memoria. Viszont most meg a win 7 telepitesenel a windows loading fekete kepernyo itan csak a mutató latszik egy feketr hatterbe, onnan nem megy tovabb..
2018. aug. 16. 20:40
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


Itt irnak rola, ezek szerint nem lett jo a gpartedben a particios tablazat? (msdos-t valasztottam)

2018. aug. 16. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, akkor mégis csak látja a Linux a lemezt.


Az MSDOS partíciós tábla jó. Partíciókat kialakítani nem kell, azt megcsinálja a Win7 telepítő is magának, de ha esetleg már létrehoztál egy vagy több partíciót, azt sem baj, az a lényeg, hogy NTFS legyen.


Szerintem az a Windows telepítő nem jó. Annak akkor is el kéne indulnia, ha egyáltalán nincs merevlemez vagy SSD a gépben. Tölts le egy másik telepítőt, vagy írd ki egy másik pendrive-ra.

2018. aug. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mielott meg letrehoztam egy ures particiot linuxal (azert amit leirtam a kerdesbe), elindult a telepito, legalabbis odaaig eljjtott hogy telepites, de onnan sehova. Csak kozbe ugyan arra a pendrivera raktam a linuxot igy ujra ra kellett raknom, de a rufus szerint minden ok. Mind3gy, megprobalom ujra rarakni.
2018. aug. 17. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!