Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan aktiváljak windows...

Hogyan aktiváljak windows 10-et laptopra?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, csak hogy biztosan érthető legyek. :P


Tudom, hogy baromi undorító dolog, de még soha nem használtam eredeti windowst, mivel sajnos fiatalon kereset nélkül nem engedhettem meg magamnak. Jelenleg az asztali gépemen meg néhány másikon eredeti a windows, mivel 2017 nyarán a microsoft engedte, hogy ingyenesen fel lehessen frissíteni rá.

A problémám ott kezdődik, hogy azóta vásároltam laptopot és egyelőre azon sem eredeti a windows, de mivel szeretném ajándékba adni nem ártana, ha eredeti windows lenne rajta.

Na mivel tapasztalatlan vagyok a kérdés az, hogy milyen teendőim lennének azon kívül, hogy 0-ra pucolom a gépet egy alaphelyzetbe állítással, mielőtt még aktiválnám?

Értem ez alatt, hogy a próba verziónak ugyan olyannak kell-e lennie, mint amilyenhez kulcsot veszek (pl. home / pro) [feltételezem, hogy igen, de jobb megkérdezni, mint bebukni xD]?

Ajánlott-e a tiszta telepítés?

Van-e licensz lejárat, vagy egyszer egy gépre megveszem és többet nem kell?

A legfontosabb pedig, hogy annak akinek ajándékba adnám, a saját laptopján is eredeti a windows és itt felmerül az a kérdés, hogy ha mondjuk a hdd-t az övéből újba raknám, akkor megmarad-e neki az aktivált windows? Hallottam valami olyasmiről, hogy ez a dolog alaplaphoz kötött...

Hozzátenném, az ember nem szeret op. rendszert vásárolgatni, ha mondjuk egyszer úgy dönt, hogy fejleszti a gépet vagy újat vesz vagy csak új alkatrészeket, akkor minden ilyennél új op. rendszert kelljen venni... de persze nem értek hozzá, tehát ilyen tapasztalattal rendelkezők is írhatnak.


Utólag is bocs a hülye kérdésekért! :D



2018. aug. 26. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs lejárat és tisztán sem kell telepíteni.

Ha szerencséd van, találsz a neten olyan termékkulcsokat, amik telefonos aktiváláshoz használhatóak (Windows 10 Pro előnyben), és így ingyenesen, aktivátor nélkül lesz egy tartósan aktivált Windows-od arra a gépre.

2018. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Régebben amikor lehetett, nem próbáltad ki a frissítést win10-re? Ha igen, akkor csak telepíteni kell a win10-et, és regisztrál automatikusan, mert elmentett egy adatbázisban.. valahol. Nekem is így van "jogtiszta" win10-em, minden törés nélkül.

Pro verziót ajánlom én is.

2018. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még mindig lehet frissíteni.
2018. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ideírhatnád hogyan! köszi.
2018. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Attól, hogy tört windows frissítettetek 10-re az még nem lett jogtiszta. Ugyanaz a tört licensz tartja életben. Ha lopsz egy telefont és kicseréled benne a memóriakártyát az attól még lopott telefon marad
2018. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: jogilag igazad van, de a gyakorlatban a microsoft jogtiszta licenszet adott minden aktivált windows frissítése után, nem ellenőrizték az eredetiséget. De ez az akció már nem él.

Ha szeretnél eredeti windows-t venni rá, azt megteheted bármilyen számítógépes szaküzletben. Kapsz egy termékkulcsot és ezt be kell írnod a beállításoknál az aktiválás menüpontnál. Vagy ha online szeretnéd, akkor megnyitod a windows store appot és onnan vehetsz licenszt és automatikusan aktiválja is azt.

2018. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Néhány, eredeti windows-zal vett gép az alaplapba égetve tárolja a licenszt. Minden más esetben a merevlemezen. Egyelőre úgy néz ki, hogy a win10 licenszek nem járnak le, de persze lehet, hogy idővel fizetni kell majd egy frissítésért, vagy előfizetés szerű lesz a dolog. Hardver komponenseket pedig cserélgethetsz nyugodtan, egyedül a merevlemezt nem. De ha microsoft accounthoz kötöd a licenszt, akkor újra is telepítheted egy másik gépen és megmarad.
2018. aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy lehet a mai napig frissíteni win 10-re.

Win 7-es gépről felmész a Windows oldalára, rányomsz a "Windows 10 letöltése" lehetőségre, és végeredményként aktivált Win 10-et kapsz.

2018. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!