Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 10 miért olcsóbb...

A Windows 10 miért olcsóbb egyes helyeken?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a Microsoft Storeba a Windows 10 PRO 80ezer még árukeresőn 40/20ezer FT-ért is hozzá juthatok sőt olyan oldalakat is láttam akik 10e FTért dobálják a kódokat és semmi akció.


Ez miért van? Különbözik valamiben az olcsóbb, mint a Microsoft storeról vett?


Nekem digitális licenc van a laptopomon és mikor újra raktam mindig arra mentem, hogy nincs kulcsom és úgy telepítettem fel majd magától aktiválta magát, de akinek kulcsa van annak, hogy ellenőrzi amúgy, hogy a kulcs létező, mert még akkor nincs net kapcsolat vagy tovább engedi a kulccsal is és amikor lesz net leelenörzi vagy hogy?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 29. 18:56
 1/2 anonim válasza:
Aktiválás nélkül is használható, csak egyes dolgokat, pl háttérkép, téma nem lehet megváltoztatni. Aktiválás után viszont igen.
2018. aug. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugye két fő változat van: a Home és a Pro.

Mint a nevéből is kiderül: az előbbit - ami olcsóbb - az otthoni felhasználóknak szánják, az utóbbit - ami drágább - a vállalati felhasználóknak.


Mind a két változatot két fő licencelés mellett kapható:

* OEM - ez az olcsóbb változat csak egy gépre telepíthető fel és gépcsere esetén nem vihető át másik gépre

* retail/dobozos - ezt a drágább változatot is csak egy gépre lehet telepíteni, de gépcsere esetén áthiheted más gépre


Az OEM-változatból van három további változat:

* a nagyobb számítógép-gyártók által az BIOS-ba/UEFI-be "égetett" termékkulcs (ezt nem kell megadni telepítéskor, automatikusan aktiválódik)

* a nagyobb számítógép-gyártók által a gép oldalára ragasztott úgynevezett COA-matrica

* számítástechnikai boltokban kapható úgynevezett System Builder OEM licenc


A 10 ezer forintos licencek úgy keletkeznek, hogy a külföldi nagyvállalatok által fel nem használt COA-matricákat újraértékesítik. Ez az EU jog szerint megengedhető, a Microsoft viszont ezt "elvileg" nem komálja.

2018. aug. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!