Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sin City effect, de hogyan?!

Sin City effect, de hogyan?!

Figyelt kérdés

Szeretnék a filmből ismert fekete - vörös effektet készíteni, de sehol nem találtam olyan programot, ami ebben segítene nekem. Illetve, de...találtam egy csomó ilyen ingyenes programot, de azokkal az a helyzet, hogy rápakolnak a képre egy szürke filtert és "színezés" címszó alatt ezt a filtert lehet leradírozni a kívánt részekről. Viszont: Ha az ominózus rész nem vörös, amire igény lenne, akkor semmi sem változik csak, hogy a feltöltött kép háttere szürke lesz a kisatírozott részek pedig eredeti színűek maradnak.


Nekem olyanra lenne szükségem, ahol satírozás helyett ezt az effektet vörös szín helyettesíti. Ha a feltöltött kép eredetileg is tartalmaz vörös részeket, akkor az úgy jól néz ki, de a többi nem vörös terület ugyanolyan eredeti színű marad sajnos.


Tudtok nekem valami olyan programot vagy online oldalt ajánlani, ahol el tudok készíteni vagy használni tudok ilyen effektezést?!


NEM, köszönöm a photoshop-al ki van a t#k#m, az nekem túl bonyolult, túl összetett és tárhely sincs a gépemen hozzá. Lány vagyok, szóval a lehető legegyszerűbb programra lenne szükségem. :D



2018. aug. 31. 14:52
 1/9 anonim válasza:
A Gimp-et tudom ajánlani, de ha elküldöd a képet,akkor amint gépközelbe jutok megpróbálom megcsinálni
2018. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gimpem például van és használom is! :-o


Azzal, hogy lehet ilyen képeket készíteni?!

2018. szept. 1. 14:33
 3/9 tabaki ***** válasza:
Nem ismerem a filmet, de a rákeresés képei alapján: A képet Alakítsd szürkeárnyalatosra, azután egy fölé rakott Szorzás módú rétegen színezd át pirossal a kívánt részletet.
2018. szept. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én a hue/lightness/saturation eszközt használnám, a piroson kívül az összes szín szaturációját levenném a minimumra
2018. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tabaki ***** válasza:

#4:

Az ezzel kapcsolatos aggályait már közölte Kérdező:

„Ha az ominózus rész nem vörös, amire igény lenne, akkor semmi sem változik csak, hogy a feltöltött kép háttere szürke lesz a kisatírozott részek pedig eredeti színűek maradnak.”

Tehát nemcsak az eredetileg is vörös színeket akarja úgy hagyni, hanem minden neki tetsző helyen vörös-fekete skálát szeretne. Itt van egy próba az általam javasolt módszerrel (elnézést a pontatlan munkáért):

[link]

A pirosításnál az első kép a szorzóréteget, második az eredményt mutatja.

2018. szept. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tabaki: IGEN!!! Pontosan erre az eredményre gondoltam!!! Pontosan így! A piros szín színárnyalatát lehet változtatni?! Ez inkább pinkre sikerült, nekem vörösre lenne szükségem.
2018. szept. 2. 13:00
 7/9 tabaki ***** válasza:
Persze, hogy lehet, olyanra színezed, amilyenre akarod.
2018. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:
A tegnapi linkre raktam még egy-két próbát.
2018. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úristen, de jók lettek! :-o
2018. szept. 2. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!