Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop programból létezik...

Photoshop programból létezik még olyan verzió, amit csak egyszer kell megvenni és nem kell rá előfizetni folyamatosan?

Figyelt kérdés

Volt régen az a CS sorozat, ezt csak megvettük, és használhattuk.

Most ha felmegyek az adobe oldalára, akkor ilyenek vannak mindenhol, hogy "előfizetés ennyiésennyi kedvezménnyel"- akkor most már állandóan fizetni kell érte?


Csak hobbiból használtam régebben is, szóval nekem nem kellene nemtommekkora profi verzió.


Van régebbi változat, ami letöthető win7re ingyen?


Köszi a segítséget előre is.



2018. szept. 18. 02:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nincs, csak az előfizetéses CC verzió. Csak ezt frissítik már.

Használtan biztos vehetsz régi dobozos változatot.

2018. szept. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:
100%

„...állandóan fizetni kell érte?”

Igen, a CC változat használati jogát nem megveszed, hanem béreled.

Régebben egy szerverhiba folytán elvesztették a CS2 vásárlóinak adatait, így azt a verziót magánhasználatra egy jó darabig le lehetett tölteni, eleinte egyszerűen, azután regisztráció ellenében. Most ezt már nem találtam meg, alighanem elegük lett belőle, hogy a kutyát sem érdekli a jogszerű használatra, meg a szoftver elavultságára való figyelmeztetés. Talán ennek is lehetett valami előre garantált életciklusa, gondolom, az lejárt, az Adobe pedig föllélegezhetett. Ettől még illegálisan le lehet tölteni itt-ott CS6-ig, de ez egyrészt nem ennek az oldalnak a témája, másrészt nem is tudok róla többet, harmadrészt meg nem is támogatom az ötletet.

„...nem kellene nemtommekkora profi verzió.”

Használj helyette Gimpet, Kritát. Persze, egyik sem a nagy PS, de mindkettő mérhető legalábbis a régebbi változataihoz -- ezenkívül nemcsak a letöltésük ingyenes, hanem a használatuk is jogtiszta. Háztáji szerkesztésre tökéletesek, szerintem nincs értelme foggal-körömmel a Photoshophoz ragaszkodnod.

[link]

[link]

Egyszerűbb képszerkesztőket pl. itt emlegetek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

2018. szept. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

a többiek nagyon jól leírtak már mindent. annyival egészíteném ki, hogy van az Adobe-nak egy fotós csomagja, amiben havi pár ezer forintért megkapod a Photoshop és Lightroom-ot is. ez azért nem olyan vészes összeg. a korábbi dobozos változatokat csak használtan, vagy esetleg boltban maradt példányokat akár leárazva is megvehetsz talán. ezekkel az a gond, hogy a régebbi verziók nem mind és nem teljeskörűen frissíthetőek, így pl. újabb fényképezőgépekhez nem lesz RAW támogatásod, meg az újabb funkciókat sem fogod elérni - persze nem biztos, hogy ez neked kell, csak gondoltam jelzem.


az illegális szoftver letöltés nem szép dolog és nem is feltétlenül egészséges, mert akik fel tudják törni a programokat, hogy működjenek a gyártó kódjai és hitelesítései nélkül is, azok fene tudja, milyen egyéb vírusokat és kém programokat tudnak még beletenni. persze mindenki abban hisz és azt csinál, amit akar.

2018. szept. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!