Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi tehette tönkre a processzor...

Mi tehette tönkre a processzort? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Adott egy gép:

- Intel Core i7 8700K Processzor

- ASUS Z370 G Gaming (Wi-Fi AC) Alaplap

- G.SKILL AEGIS 2X8GB DDR4 3000MHZ RAM

- ASUS ROG STRIX GTX 1070 8GB Videokártya

- BE QUIET! PURE POWER 10 CM 500W Táp

- 1TB WD Blue, 500GB WD Green, 320GB WD Blue (100/100 mind)


Mindegyik alkatrész új, garanciásként lett vásárolva (kivéve gépház és vinyók).


Sztori röviden: Régebben felraktam a W10 x64 Home-t a 320GB-s vinyóra és rá a Forza Horizon 3-at.

Az 500-ason mellette volt a W7 x64. Indításnál ki lehetett választani, hogy melyik operációs rendszer (melyik vinyóról) indítson. A W10-et csak Forzázni használtam, minden másra (más játékok, netezés, zene stb) a W7-et. Ez 2-3 hétig működött is, azonban az egyik nap elindítom a Forzát, a töltőképernyő feléig jut aztán lefagyott teljesen. Újraindítottam a gépet, de onnantól már se kép se hang nem volt. Felpörögtek a ventik, elindult a gép de semmi. Próbálgattam ezt-azt, elemet kiszedni, integrált videokártyával indítani a gépet stb...de nem segített. Visszavittem minden garanciás alkatrészt (kivéve VGA), és mint kiderült a processzor meghalt. Kicserélték és azóta ismét jó a gép, viszont azóta csak a W7-et használom és a 320-as vinyót ki is szedtem a gépből mert kicsit már félek, hogy újra ez lenne...

Túlmelegedni nem hiszem, hogy túlmelegedett volna, mert eddig maximum 65 fokig ment fel a processzor hőmérséklete 2-3 óra intenzív játék után is (Be Quiet! Dark Rock Pro 3 hűtő).

Sem a Forza, sem a W10 nem volt eredeti. Kérlek hanyagoljátok a "így jár aki kalózkodik" és hasonló szövegeket...higgyétek el, megvenném én nagyon szívesen ha lenne fölös 20-30 ezrem rájuk..

Tehát a kérdésem az, hogy mi okozhatta vajon a processzor halálát? Gyenge táp? 2-3 hét után történt ez, addig meg bő 20-30 órát beleraktam a Forzába gond nélkül..



2018. okt. 4. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
K-s proci. Húztad?
2018. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, egyelőre nincs tervben. Később talán, de akkor hűtés és táp csere is követi.
2018. okt. 4. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem hinném, hogy a W10 volt a proci gyilkos. Az már könnyebben megeshet, hogy az adott modell épp egy selejtes darab volt, bár nem tudom. Nekem még processzorral nem volt semmiféle problémám, így sajnos valós tapasztalatok hiányában csak tippelni tudok.

Nem tudom most így hirtelen, hogy felhőbe ment-e a Forza profilt főleg úgy, hogy kalóz verzióról van szó, de ha igen akkor pedig csináld újra a Win10-es tárolót. Ha meg nem, akkor keresd ki valahogy a profiladatokat és mentsd le, hogy ne tűnjön el a játék állása. [link] - szedd le innen a lemezképet, a többit meg már tudod. Ne aktiváld be semmiféle kalóz módszerrel még véletlenül sem, mivel te úgyis csak a Forza idejére találkozol a Win10-el. Arra az időre elviselni azt a kis vízjelet meg azt, hogy a vizuális beállítások le vannak tiltva szerintem nem nagy dolog. A Forzát meg szerezd be úgy, ahogy előtte is, vagy megtalálod 13 000Ft körül online beváltható kulcs formájában.

2018. okt. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na ez a fura, nekem sem volt még semmilyen gondom procival. Előtte volt valami hiba, mert nem akart rendesen indulni a Windows, azt valahogy sikerült kiküszöbölni, majd utána volt ez az incidens. Szerintem lehet, hogy az tette tönkre, hogy nem indult rendesen. Már leformáztam, úgyhogy a mentésnek és a játéknak is annyi, de ez már nem zavar, elkezdeném elölről szívesen, csak félek, hogy újra ez lenne...viszont ha tudnám mi okozta, akkor ki tudnám küszöbölni és nyugodtan tudnék játszani. Mert most még kicserélték a procit, de lehet hogyha legközelebb visszavinném akkor már nem cserélnék...és most nincs fölös 130 ezrem egy procira (erre se 2 nap alatt gyűlt össze a pénz)
2018. okt. 5. 12:22
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha egy jobb alaplap lett volna alatta, lehetséges, hogy megvédte volna a procit?
2018. okt. 8. 18:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Mára már van egy sztenderd minőség, amit a nevesebb alaplap gyártók (mivel hogy nem is nagyon van más rajtuk kívül) mind hoznak, pláne egy Asus. Az alaplap max akkor lehet hibás, ha kifogtad az 1000-ből egyet, viszont közel sem biztos, hogy az alaplap okozta a problémát. Ezt így távolról neked meg sem fogom tudni mondani, ha kíváncsi vagy, akkor vizsgáltasd meg az alaplapot, tehát méress/mérj feszültségértékeket céleszközzel (ne szoftverrel, az nem pontos), nézd meg jól az alaplapot nem-e van rajta sérülés.

Bocs a kései válaszért amúgy.

2018. okt. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ORiginen 100 euróért azzal játszol egy évig, amivel akarsz...Persze minden játék nincs meg nekik sem, de vannak jók...
2018. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amik ott fent vannak, és nem multi only annak a 90%-a fel van törve. És a Forza széria amúgy sem Origines, hanem only Windows Store úgyhogy...1-2 játék miatt meg nem fogok W10-et felrakni.
2018. nov. 13. 20:05
 9/11 A kérdező kommentje:
Ami meg tetszik azt úgyis megveszem ha látom értelmét.
2018. nov. 13. 20:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal a w7 nem kapta meg a microsofttól az i7 8700k támogatását,így én a w7-re gyanakszom,hogy rosszul kezelte a procidat.
2018. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!