Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2010-es Microsoft Office...

2010-es Microsoft Office Word-ben hogyan lehet írni olyan számokat, amelyek tetején egy pötty van?

Figyelt kérdés
Tehát pl. matekban az 1,3333....33333...-at úgy is jelölök, hogy 1,3, és a hármas fölé raknak egy pontot. Namost én ugyanezt meg szeretném csinálni Word-ben, csak nem tudom hogyan lehetne ilyen számot írni. Esetleg valahonnan valamilyen betűkészletet kell letölteni? Egyáltalán hogyan tudnék ilyet találni?
2018. okt. 8. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Beszúrás -> Szimbólum -> További szimbólumok... -> Alkészlet: Kombinált mellékjelek, itt van ilyen pötty. De itt is van egy, nesze: ͘


Komolyabb matematikai dolgokhoz meg van math kiterjesztés Word-höz.

2018. okt. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de sajnos ez nem lesz jó :(


Nem tudom pontosan a szám fölé beszúrni. Ilyenre gondoltam:


[link]


A képen egy kicsit ocsmány lett, meg túl nagy a pötty, meg túl fölötte is van, de most már kb. tudod, hogy milyet szeretnék.

2018. okt. 8. 17:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Beszúrás->egyenlet->tervezés fül->nyilak és vonások.

A szaggatott négyzet helyére hellyettesítsd be a számot. Ha nem találod így sem, írj rám.

2018. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még én vagyok. Amúgy az az egyenletszerkesztő nagyon rengeteg esetben hasznos, ha van időd, ismerkedj meg picit vele, mert sokkal szebbre lehet egy-egy házit vele írni :)
2018. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A tevezésfül megvan, de a nyilak és vonásokat nem találom :(
2018. okt. 8. 18:56
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja de megvan :)
2018. okt. 8. 18:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. okt. 8. 18:57
 8/9 A kérdező kommentje:
És hogyan lehetne beszúrt műveletek betűtípusát Math-ról Calibri-re változtatni?
2018. okt. 8. 19:02
 9/9 tabaki ***** válasza:
Ne legyen igazam, de szerintem a Mathnak köszönheted, hogy az egyenletszerkesztő olyan dolgokra is képes, amelyeket másképp nem tudsz megoldani. Calibrivel vagy egyéb köznapi betűkészlettel nem menne.
2018. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!