Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire való a QR kód a viberen...

Mire való a QR kód a viberen belül. Jól gondolom, hogy ha valaki megadta ezt a kódot a partnerének, akkor már csak ennek a beolvasásával is kapcsolatba léphetnek? Ennek nincs nyoma a telefonkönyvben, ill. sehol.

Figyelt kérdés

A párommal nagyon rossz a kapcsolatunk 2 éve, és gyanakszom, hogy megcsal. 2 gyerekünk van. Nem ezzel van a gond, továbblépnék, ha engedné, de tagad. Ő túl okos ilyen téren ahhoz hogy lebukjon, én meg a zsigereimben érzem, hogy mindenben hazudik. Megnéztem a telefonját és a viberen belül ezt a QR kódbeolvasó felületet dobta fel. Mit jelent ez?

Így tud kommunikálni?


2018. okt. 15. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:

attól hogy a Viber-en belül van QR kód olvasó, még nem biztos hogy így trükközik.


Ha találsz egy QR kódot, akkor olvasd be egy QR code readerrel és látod mit kódolnak a fehér-fekete kockák.



Igen, bármit lehet vonalkóddal, vagy QR kóddal kódolni, elrejteni az emberi szem elől, na de ha megtalálod a QR kódot, akkor csak be kell olvasd.



Millió egy alkalmazásban van QR kód olvasó, nem értem hogy ettől miért csal meg, hogy a viberben is van. mik a viberben az előzmények?

2018. okt. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A sogórának írtam az önéletrajzát, mert smsben kirugták szegényt és segítséget kért. A párom a laptopom mellett töltötte a telefonját és az kiírta, hogy 3 üzenet érkezett. Az elmúlt 10 évben sosem néztem meg a telefonját, mert bíztam benne.Mostanában viszont megnézem.Több ok miatt érzem, hogy van még egy valaki a kapcsolatunkban.

Kinyitottam mert aludt, és ezt a viber lila felületét dobta fel (gondolom, hogy azt) és megjelent a kódbeolvasó kerettel erre. Máskor is láttam már ezt a telefonján így hagyva.

Elképzelhető, hogy a kapcsolatfelvételhez beolvassa a lány kódját, és látja az üzenetet? Láttam olyat, hogy lehet saját QR kódot csinálni viber profilhoz...vagy ahhoz eleve van... Vagy teljesen el vagyok tájolódva? Köszönöm!

2018. okt. 16. 00:10
 3/5 anonim ***** válasza:

A QR kód arra van, hogy egyszerűen tudd elkérni a másik ember pl. viber profilját. őt megjeleníti a telefon képernyőjén, te meg beolvasod a telefonod kamerájával és kész is, nem kellett bepötyögni a nevet, telefont, stb. adatokat.


Az hogy ő mit olvas be a QR kód olvasóval, ez itt a kérdés :)


Bármit bekódolhatsz QR kóddal egy weboldal címét, egy üzenetet.


[link]


itt pl. egy csomó mindent, még egy google maps találkahelyet is kódolhatsz QR kóddal


de azt nyilván nem viber app-pal nyitod meg.

2018. okt. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod.

A QR kód csak a gyorsabb kapcsolatfelvétel miatt van beépítve az appba, a nagyobb csevegő appokban, közösségi appokban is megtalálható.

Lényegében beszkenneli az illető, és hozzáadja az elérhetőséged a névjegyzékéhez, így nem kell lezajlódnia mindig a következő párbeszédnek: "kiss, pont, ádám, ékezet nélkül"

Lásd: FB Messenger, Snapchat, Instagram, stb.

2018. okt. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ.
2018. okt. 18. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!