Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi okozhatja a problémát?

Mi okozhatja a problémát?

Figyelt kérdés

A probléma :

Megkad a kép,majd egy pillanatra elmegy a kép és hang,aztán visszajön.

Az eseménynaplóba a következő hiba üzenet olvasható :

A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.


Érdekes módon ez a hiba játékok alatt nem jelentkezik,csak olyankor,amikor videot nézek youtubeon,vagy gyorsan váltok ablakok között.


a gép konfig :


proci : ryzen 5 2600

alaplap : msi b350 krait gaming

vga : inno3d gtx 1060 3 gigás

ram : 16 giga ( 2x8 ) hyperx fury

ssd : 120 giga ADATA

HDD : 1 terrás seagate SSHD

táp : sharkoon 700w v2


ha valaki tud valami ötletet,azt kérem írja le.

A probléma csak windowson van,linuxon semmilyen probléma nincs.

Válaszokat előre is köszönöm.



2018. okt. 27. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
VGA driver reinstall vagy frissítés. Első körben.
2018. okt. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

már megtörtént többször is.

még a windows is többször újratelepítve,sőt még azt is próbáltam,hogy nem ssd-re,hanem hdd-re teszem a windowst,és semmi változás.

2018. okt. 27. 18:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Próbáltál már más verziójú VGA drivert felrakni?
2018. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen windows verzió (mert azt nem látom). Nálam ugyanez van szintén NVDIA driverrel (nekem windows7 64bites van), több reinstal és társai. De nekem ez szinte csak firefox böngészővel jelentkezik és csak youtube és facebook videók esetén, de nekem ablak váltás se kell hozzá (annyi kell, hogy a böngészőben legalább két "fül" meg legyen nyítva), azóta videót csak Chrome böngészőből nézek és a jelenség megszűnt.
2018. okt. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

windows 10 home ( rendesen megvásárolt oprendszer,rendszeres frissítéssel,vagyis NEM torrentes ).

vga drivert többet is próbáltam.

youtube videóknál tök mindegy,milyen böngésző,a jelenség mindenhol megvan.

először a ramokra gyanakodta,hogy kompatibilitási hiba,de akkor a játékok esetén is elő kéne jöjjön.

táp kizárva,ugye stresszteszt alatt az ki kellene bukjon,hogy kevés az áram.

biost frissítettem,a helyzet változatlan.

esetleg gyanakodjak a hdd-re?

7 éves,és érezhetően lassabb,mint volt.

2018. okt. 28. 08:35
 6/13 anonim ***** válasza:

A HDD nem szokott ilyet okozni.

Inkább memtestet csinálj.

2018. okt. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

memtestet már csináltam,nem is egyet.

hiba nincs.

amúgy próbáltam még azt is,hogy csak egy ram van a gépben, felváltva próbáltam mind a kettőt,jelenség maradt.

a memtest meg nem talált hibát.

2018. okt. 28. 09:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Windows 10-en nem tudom. Én odáig jutottam, hogy valami szoftveres inkompatibilitás okozza. Mondom nálam ugyanez van. Én feltúrtam a "google"-t írtam az NVIDIA-nak is, és odáig jutottunk, hogy valami szoftveres hiba lehet. Nem találtunk rá megoldást. Nálam annyi segített, hogy másik böngészőt használok. Esetleg nézd meg te is, hogy nincs-e olyan böngésző amivel működik.
2018. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

edge ugyanazt produkálja.

tehát nem a böngésző a ludas.

2018. okt. 28. 11:19
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, akkor bocs. Leírom még egyszer,


Te magad is írtad,hogy: Linuxból jó, a hardver tesztek nem mutattak hibát, újratelepítés nem segített. Első sorban youtube videónál jelentkezik.


1. Mivel a HW tesztek szerint nincs hiba, és Linuxból jól működik joggal feltétetelezhető, hogy nincs hardver hiba. Tök felesleges a hardvert tovább vizsgálni, boncolgatni.


2. Ebből következik, hogy valami szoftveres gond van. Erre nem mindig megoldás az újratelepítés, mert ugyanaz a "hibás" verzió kerül vissza (vagy előbb utóbb arra fel fog frissülni akár magától is).


3. Totál hasonló jelenség volt/van nálam is (mint írtam). Ugyanígy ezeket végig játszottam (én memóriát is cseréltem a gépben, ugyan annak más oka volt /bővítés/ de nem változott), igaz nálam windows 7 64 bites van.


4. Végig googléztem több napot, és Nvidia driverekkel (amit te írtál nvlddmkm is Nvidiára utal) külföldi fórumokon is találtam ilyen leírást, más is tapasztalt ilyet, hasonlóan nem volt rá "magyarázat" (hardver hiba nincs, Linuxból működik, jellemzően youtube és facebook videók alatt csinálja ha több ablak/fül van nyitva). Az emberek egy részénél megoldott a böngésző váltás, te írod, hogy eddig 2 böngészővel próbáltad. Van még néhány a "piacon" esetleg nézd meg, hogy azzal is ezt csinálja-e. Ez valami "viszonylag" ritkán előjövő szoftveres inkompatibilitás/szoftver hiba. Nem mondom, hogy a böngésző hiba, mert simán lehet másutt is a hiba (a külföldi fórumok alapján az nvidia driverben lehet valami hiba, csak az nvidia a füle botját sem mozdítja, mert viszonylag kevés felhasználót érint). Nálam firefoxból kb. 10-15 percenként csinálja (de ezt olyan szinten, ha egy weblapba van egy beágyazott youtube videó és rákattintok, hogy megynitás másik fülön, majdkiválasztom a másik fület eldobja az "agyát"), Chrome-ból kb. 2 havonta csinája 1x 1x, IE-vel egyszer sem tapasztaltam de azt igen ritkán használok.


Röviden összefoglalva: a hiba nem nálad van, Te ezt nem fogod tudni megoldani. Nálam és sok más "sorstársnál" böngésző váltás megoldotta/elviselhető mértéküre csökkentette. Ami valószínű, hogy valahol az Nvidia driverben van valami ritkán/kevés felhasználónál előálló hiba. Pl. én kipróbáltam és kaptam kölcsön egy másik video kártyát (nem Nvidia chipszetes) azzal tökéletes. Az én Nvidia kártyám meg a haver gépében tökéletes. Visszacserélve ezt csinálja nálam is. Talán egyszer lesz egy olyan driver/windows upgrade ami után jó lesz.

Bocs lehet, hogy így érthetővé válik.

2018. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!