Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sony vegas filmrétegek?

Perla22 kérdése:

Sony vegas filmrétegek?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumtársak!


Egy segítségkéréssel fordulnék hozzátok, első sorban Sony vegast használókhoz, de bárkihez, aki bármilyen egyéb filmkészítő programot használ. A Movie maker-t már kinőttem, bár aranyos kis filmeket gyártottam vele, már többre vágyom. Hallottam róla, hogy a Sony vegas nagyon jó, egyelőre még nem kezdtem el tanulni, mivel konkrét elképzeléseim vannak a jövőt illetően, s valójában nem tudom, ez a program képes lenne-e megvalósítani mindazt, amit elképzeltem. Alapvető célom lenne felvenni saját magamat, majd egy háttérbe, akár egy meglévő filmbe vágni magam filmrétegként, mintha a része lennék az adott jelenetnek. Érdeklődnék, képes-e erre a Sony vegas, illetve, ha nem, milyen egyéb programokat ajánlanátok? Valamint a technikai kivitelezés érdekelne. Az alakomat mindenképp sima háttér előtt kéne felvenni, vagy zavaros háttérről is kivágható leszek rétegként? Amennyiben sima háttér kell, csak zöldre érzékeny, vagy lehet akár fehér is?


Köszönöm! :)



2018. nov. 1. 08:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Pont 100 éve képes erre az alap dologra, előnye, hogy könnyen tanulható.
2018. nov. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:
Én nem használok Vegast, csak Blendert, annak az alapján próbálok meg válaszolni. Álló kamera és teljesen változatlan környezet esetén elvileg az általános háttér is kiszűrhető (difference key), de ez bizonytalan szükségmegoldásnak tűnik (például a mozgásod miatt a háttér megvilágításának változása átlépi a határértéket). A zöld háttér helyett bármiféle olyan szín használható, amelyik garantáltan nincs rajtad, az a program beállításaitól függ, hogy melyik színt tekinti átlátszónak. Ebből a szempontból talán éppen a fehér volna a legkevésbé szerencsés választás, mert az többé-kevésbé mindenütt jelen van, és a legtöbb helyen valamilyen mértékig átlátszóvá teszi a képet -- jellemzően éppen a világos részeken, ahol éppen a legkellemetlenebb.
2018. nov. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!