Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha 2db win10 van a gépemen,...

Ha 2db win10 van a gépemen, és az egyikre már nem lenne szükségem, akkor hogyan tudom a legkönnyebben törölni?

Figyelt kérdés
Külön partíción van, de se törölni, se formázni nem tudom sajnos :/

2018. nov. 1. 15:34
1 2
 1/11 Molyolo ***** válasza:
100%
Nézd meg melyik maghajtón lévő nem kell.Utána csinálj úgy mintha rendesen telepítenél ott leformázhatod-letörölheted amelyik nem kell.Utána egyszerűen csak megszakítod-abbahagyod a telepítési folyamatot.
2018. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azon a partíción nem csak az oprendszer van, ezért a formázás nem jó ötlet, mert akkor minden megy a levesbe a partíción.


A boot.ini fájlból törlöd azt amelyik nem kell, aztán törlöd a nem kellő oprendszer mappáit. (boot, windows, programfiles mappák). Persze egy csomó fájlt és mappát nem fogsz törölni működő oprendszer alól.

A többit liveCD-ről vagy egyéb USB-ről induló oprendszer alól (Hirens) tudod törölni...

2018. nov. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze arra figyelj, hogy ezeket a műveleteket a nem kellő oprendszer partícióján csináld, úgy hogy a használatban maradó oprendszert indítod el és azon végzed a műveletet.
2018. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. Hát egy merevlemez 1ik partícióján csak a törlendő windows van, a másik partíción adatok. A megmaradó win meg egy másik ssd-n.

Lehet akkor a formázásos megoldás a legkönnyebb, hogy azt a partíciót leformázom, de a merevlemez másik fele megmarad.

2018. nov. 1. 19:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már csak az a kérdés, hogy melyik oprendszert akarod törölni. Azt amelyiket először raktad fel, vagy amelyiket másodiknak?
2018. nov. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amit először raktam fel (még anno sima merevlemezre, partícióra), azt törölném. Bekerült egy ssd, így az előbbire nincs már szükségem.
2018. nov. 1. 19:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor a formázással csak annyi gondod lesz, hogy amint leformázod az oprendszer partícióját, nem fog elindulni az SSD-ről az új oprendszer. Keres egy telepítőlemezt és a javítás funkcióval megoldható lesz a probléma...
2018. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt akkor lehetett volna elkerülni ha az SSD-re úgy rakod fel az oprendzsert, hogy a másik oprendszeres HDD-t lehúztad volna.
2018. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ohh ,hogy hogy nem indulna? Én azt hittem, hogyha lehúzom a hdd-t akkor is futna ssd ről a 2. win. Anno kellett egy ideig párhuzamosan még a régi, azért nem tudtam telepítéskor megcsinálni.
2018. nov. 1. 20:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Az 1. win a HDD-n volt a bootfájlokkal együtt. Amikor a 2. win-t feltetted az SSD-re attól a bootfájlok még a HDD-n maradtak, mert nem húztad le. Amint leformázod a HDD-t, eltűnnek róla a bootfájlok is, ezért az SSD-ről a másik win nem fog indulni.
2018. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!