Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blenderben képtelen vagyok...

Blenderben képtelen vagyok elforgatni objektumokat. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Ne értsd félre, tudom, hogy hogyan kell, sőt, eddig működött is, de elállíthattam valamit ezért most képtelen vagyok rá, pedig ugyanúgy csinálom, mint eddig.

2018. nov. 18. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Állítsd vissza azt, amit elállítottál! ;)
2018. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tabaki ***** válasza:
Hát, én csak a kérdés kiírása után kezdtem foglalkozni a problémáddal, úgyhogy fogalmam sincs, hogyan csináltad eddig.
2018. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom mit állítottam el. De akkor lehet csatolok linket mert van róla videóm.
2018. nov. 18. 19:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, talán az lenne a legegyszerűbb, ha csatolnál videót, amiben megmutatod.
2018. nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tabaki ***** válasza:

Bizonyára érdekes lesz, de jobban belegondolva én úgysem ismerek mást, mint az R gomb megnyomását, meg esetleg utána néhány paraméter beírását, illetve a forgatógömb bekapcsolását. Ha ezek nem működnek, akkor ellenőrizd, hogy nincs-e beszorulva valamelyik módosítóbillentyű. Első esetben a Shift, Ctrl, Alt gombok bármelyike lehet ludas, forgatógömbnél úgy tűnik, csak a Shift.

Elvileg a User Preferences Input fülének 3D View → 3D View (Global) → Rotate menüpontjában tudnád beállítani/visszaállítani a forgatás billentyűkódját, de nehéz elképzelnem, hogy holmi véletlen ügyetlenkedés ilyen mélyen belenyúlt volna a programba.

2018. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tabaki ***** válasza:

Támadt még egy gondolatom, nézd meg, hogy nincs-e beütve esetleg a 3D-ablak alsó lécének ez a gombja:

[link]

2018. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem, és valóban az volt a probléma. Nagyon szépen köszönöm. :)
2018. nov. 19. 16:59
 8/12 tabaki ***** válasza:
Meg kell valljam, én ezt a funkciót soha, semmire sem használtam, tulajdonképpen csak most, a keresgélés közben figyeltem fel arra, hogy egyáltalán ott van. Ahogy látom, ilyenkor a forgatás és a méretezés csak a center (pivot) ponton hajtódik végre, anélkül, hogy az a szokásos módon a tárgy többi részét is mozgatná. Ez a jelzett gombbal balról szomszédos Pivot center for rotation/scaling alapbeállításánál (Median Point) értelemszerűen nem okozza egy kijelölt tárgy elmozdulását az említett két transzformáció esetén. De azért egy darabig még hagyd benyomva a problémás gombot, és próbáld ki úgy is, hogy a viszonyítási pontot például 3D cursorra állítod, és/vagy nemcsak egy, hanem több tárgyat is kijelölsz. Ha most próbálsz forgatni vagy méretezni, érdekes dolgokat tapasztalsz, amelyeknek aztán vagy hasznát látod valamikor, vagy sem, mindenesetre ártani nem árthat, ha tudsz róluk.
2018. nov. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=PFQVjJpgPyU&feature=youtu.be

Már megint valami baj van a fordulással. Valamiért csak akkor történik, ha a forgatandó objektum 'parent'-tel van csatlakoztatva egy másikhoz. Eddig ez akkor sem történt, ha 'parent'-eltem. Mi lehet a probléma?

2018. dec. 8. 13:05
 10/12 tabaki ***** válasza:
Tudja a fene. Egy kicsit az előzőre is emlékeztet, meg mintha valami méret is korlátozva lenne, de csak ennyiből nem tudok rájönni. Az lenne a jó, ha bemutatnád magát a .blend-fájlt is, hátha abból rá lehet jönni valamire. Ha nem akarod közkinccsé tenni, írhatsz privátban.
2018. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!