Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért erőltetik ennyire a...

Miért erőltetik ennyire a Windows 10 használatát?

Figyelt kérdés
Szinte minden médium tele van a hibáival, meg a frissítések is folyton problémákat okoznak, a kinézete is elmarad a régebbi Windows-okétól, de ezek ellenére sokan jó rendszernek tartják. Mi ennek az oka? Az, hogy ez a legújabb vagy van más érv is mellette?

2018. nov. 19. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Windows-t gyártó cég ezentúl csak egyetlen Windows-változattal szeretne foglalkozni, rá frissítéseket kiadni stb...
2018. nov. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk pld. 3 gépen is hibátlanul működik, az első megjelenése óta használjuk, frissítések sem okoztak még soha hibákat. Nekem a kinézetével sincs bajom.
2018. nov. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

- több adatot lehet vele gyűjteni, mint a korábbi rendszereken

- hirdetések vannak benne, amik pénzt hoznak a mikroszaftnak

- azt akarják elérni, hogy a jövőben csak ezzel az egy OS-el kelljen foglalkozni

2018. nov. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

A Microsoft nem akarja ugyanazt a Windows 7-el és 8-al, amit az XP-vel.

Ott ugyanis 5 évig ültek a sejhajukon, aztán kiadták a Vista-t, ami egy hulladék volt, így mire egy épkézláb új rendszer kijött (win7) addigra 8 év telt el, ezalatt meg az XP bebetonozódott, így kénytelenek voltak megnyújtani a supportot.

Most azért erőltetik a 10-et, hogy csak azzal kelljen foglalkozniuk.


Ha nem tetszik, akkor használj Linuxot. Ott millió kinézet közül választhatsz és ha az egyik disztró nem tetszik, számtalan másik van.

2018. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Mert így egységes lenne az egész, és az jó mind a usernek, mint a fejlesztőknek is hogy nem 10 féle operációs rendszerre kell írni programot hanem csak egyre.

Én Win 10-t használok jó ideje, persze nem tökéletes de nem tapasztalatok több hibát mint 7 vagy XP esetén.

És ne mondja nekem senki hogy azok hibátlanok voltak a kezdet kezdetén, se a Vista, se az első XP nem volt egy állom OS, kellett pár év mire jó lett.(nem írtam el, a Vista SP2-ből lett lényegében a Win 7)

2018. nov. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

A Vista meg a win 8 , 8.1 na za tényleg hulladék volt, nem is használtam mást csak vin 7-et míg ki nem jött a 10 ami visszatért egy kicsit WIN 7 formára.


De nálunk minden céges gépen az van és hibátlanul működik évek óta.

2018. nov. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
A Vistaszidást most hagyjuk inkább, mert a win 10-nek is az az alapja...
2018. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha mindenki ugyanazt a Windowst használná (lehetőleg eredetit és rendesen frissítettet), töredékére csökkennének a karbantartási és támogatási feladatok, frissítési problémák, vírusok, stb.
2018. nov. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Windows 10 frissítéssel még így is rengeteg probléma van, ismertem több olyan illetőt is, akiknek egy nagy munka kellős közepén jött az automatikus "legújabb frissítés", minek következméyeként alapvető hardverek nem működtek (frissítés utáni újraindításkor), vagy adatvesztés következett be és nem másolt semmit a "windows.old" mappába...

Jó lehet mondani ne a rendszermeghajtón legyenek tárolva adatok, de eddig egyetlen Windows OS essetén se volt ilyen probléma.

2018. nov. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is inkább az a gond, hogy a régebbi Windows-okkal nem történnek ilyen dolgok. A 10-nél pedig igen, pedig elvileg jobbnak kellene lennie, mint a régiek, nem?
2018. nov. 21. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!