Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 3ds Max-al mennyi idő míg egy...

3ds Max-al mennyi idő míg egy átlagos ember megtanul modellezni annyira, hogy munkát is találjon vele?

Figyelt kérdés
Érdekelne pár vélemény, válasz a fenti kérdésre. Nagyon érdekel a 3D modellezés és ha lehetséges a jövőben ezzel szeretnék foglalkozni bár lehet 24 évessen el vagyok ezzel késve de gondoltam megkérdem. Blenderben már próbálkoztam de úgy hallom azzal szinte lehetetlen elhelyezkedni.... Érdemes elvégezni egy 400e-es okjs vizsgát 3Ds maxból vagy jobb youtube tutorialokból megtanulni?

2018. nov. 24. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Én pedig azt ajánlom, hogy ha már Blenderben elkezdtél tanulni, akkor folytasd azt. Ez a szakma úgy működik, hogy ha jó vagy, akkor nem számít a program. A portfóliód az, ami számít. A programot meg megtanítja a cég neked, az legyen a legkevesebb. Az is lehet, hogy nem is Max-ot kérnek majd tőled, hanem Mayát. Nem tudod előre megjósolni és nem is kell. Az is lehet, hogy úgy döntesz, hogy szabadúszó leszel vagy kis céghez mész, ahol már van esély, hogy Blendert fognak kérni.
2018. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tény és való, hogy a blender valahogy jobban kézre áll nekem :x Amúgy te 3D modellezéssel foglalkozol?
2018. nov. 24. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is kényelmesebb a Blender, tetszik a billentyűkombinációs módszere és nem bonyolítja feleslegesen túl a dolgokat. Nyilván ízlés kérdése is. :)


Egyébként sajnos még nem, előtte 2D-s rajzfilmstúdióban dolgoztam, de ott is megvan ugyanez. Előtte nem használtam a szoftvert, amit ők, pár nap alatt megtanították. Végül nem igazán tetszett 2D-s vonal, úgyhogy most én is épp átképzem magam 3D-re.


A YouTube-os tanulás zsákbamacska tud lenni, főleg ha nem valami jól képzett a "tanár". Nem tudom, hogy ismered-e, de ha maradsz a Blendernél, nagyon tudom ajánlani a CG Cookie-t, olcsó, de nagyon megéri az árát.

2018. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Egyet ertek az elozo válaszololoval, szerintem is Blenderezz inkabb. Sokan nem szeretik, fikázzák a programot, mert, hogy nem lehet vele melot szerezni, nem jo a kezelofelulete stb stb. A kezelofeluletet ugyan valoban nehezebben lehet megtanulni egy olyan ember szamara aki Max-al kezdte es ahhoz szokott hozza viszont ez vica versa szerintem. A Blender kezelofelulete arra hajaz, hogy minel gyorsabban tudj dolgozni a gyorsgombok elsajatitasaval. Ha ezeket a gyorsgombokat memorizalod, olyan konnyedseggel fogod oket nyomkodni mint egy zongoramuvesz. :D Tudnek emellett meg emliteni ezer meg egy ervet, de a legvegen nem valtoztat a vegen, mindegy ki mit hasznal, ha o az adott programot preferalja. Az meg hogy Blenderrel nem lehet munkat talalni, hulyeseg. (Blenderbol elek meg) Ha meg tenyleg mas program kell egy adott cegnek, ha mar tudsz hasznalni egy programot, 1 honap alatt szerintem atallsz egy masikra.


Kezdoknek mindenkepp a Blendert javaslom, mivel rengeteg tutorialt ersz el online, ingyenesen. Tovabna ugye a program is ingyenes. En elegge ellene vagyok ezeknek a tanfolyamoknak, bar ez is szemelyfuggo. A legnagyobb elonye talan az, hogy a tanaroktol szemelyesen is segitseget tudsz kerni. Viszont en csakis ezert nem cserelnem le az ingyenes tutorialokat, meg neten is talalsz olyanokat akik szivesen segitenek (pl magyar 3d-s FB csoportok, vagy reddit).

2018. nov. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!