Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik LibreOffice verzió...

Melyik LibreOffice verzió futna a legkevésbé lassan egy régi gépen 256MB RAM-mal? A Windows XP miatt az 5.4 a plafon.

Figyelt kérdés
Ha az újabbak gyorsabbak, szó lehet Linuxról is. Csak a Calc miatt érdekel. Esetleg lehet bővíteni, nem tudom, nem saját.
2018. nov. 24. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Semelyik. Esetleg egy MS Office 97/XP/2000 lehet "jó" választás, bár 256MB RAM elég "vintage" kategória, a billentyűzetemben több memória van...


Linuxon sem lesz gyorsabb, én nagyon türelmes ember vagyok, de ilyen konfiguráción nem tudnék elviselhető sebességet csinálni biztosan.


Esetleg még egy böngésző, és valami online megoldás (Google sheets) segíthet, de csodát attól se várj.

2018. nov. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Windows XP és 256 MB RAM - eléggé régi gép lehet.

Aida64-el ( [link] ) vagy HWinfo-val ( [link] ) feltérképezhetőek lennének a komponensek (alaplap, processzor, memória,...), és lehetne javaslatot adni az esetleges bővítésre.


256 MB ram ugyanis az abszolút minimum, amivel elindul a program jelenlegi verziója:

* [link]

vagy Libreoffice Calc helyett ott a Gnumeric:

* [link]


Operációs rendszernek esetleg Lubuntu:

* [link]

vagy Debian:

* [link]

vagy Tiny Core Linux:

* [link]

2018. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bizonyos funkciókra szükségem van, de talán elég lesz egy Linux és a gnumeric is.
2018. nov. 25. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
DDR1-es memória modulokat fillérekért dobálnak, sőt, kérdezz ismerősöket, még ingyen is neked adják. 256mb édes kevés, az XP közel lefoglalja.
2019. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre én is gondoltam, de úgy néz ki, már nem aktuális a dolog, és amúgy sem volt senki a (távoli) gépnél, aki a legkevésbé is értene ahhoz, hogy akár instrukciók alapján meg tudja nézni, milyen lehetőségek vannak. Már ott elakadt a dolog, hogy a BIOS miket ír ki az elején. Majd keresnek valakit a közelben, aki megoldja.
2019. jan. 31. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!