Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik live linuxra tudom...

Melyik live linuxra tudom feltenni repóból ezt a programot (flashrom)?

Figyelt kérdés

A videón arch linux van, én kipróbáltam a chakra disztribúciót, de nem boldogultam vele egyáltalán, sem a pacman csomagkezelőjével.

Mit próbáljak ki ahhoz, hogy a flashrom-1.0-2 verzióját használni tudjam live linuxon?

https://www.youtube.com/watch?v=baKd0gSOXrE

Itt egy videó erről, a ch341a miatt volna erre a verzióra szükségem.



2018. dec. 3. 16:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, én leginkább Debian-on vagyok otthon, már amennyire, szóval ha olyan alapokon akadna egy disztribúció amire könnyűszerrel feltehető a flashrom legújabb verziója, az volna a legjobb nekem.
2018. dec. 3. 16:32
 2/8 anonim ***** válasza:

Az nem járható út, hogy pl. Alien segítségével .deb csomagot gyártasz belőle?

Illetve most látom, Ubuntu-n van ilyen nevű csomag...

Tehát gyártasz egy Live DVD-t, kiírod a live ISO-t DVD-re vagy pendrive-re Rufus segítségével, vagy ezzel:

[link]

Be boot-olsz, annyi hely van is a live rendszernél, hogy simán felmegy a csomag, tehát elvileg csak egy "apt-get install flashrom" kell neki...

[link]

2018. dec. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Debian repoban elvileg benne van.

[link]

sudo apt-get install flashrom

2018. dec. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most nem mondom meg, hogy melyik verziójú Debian-t használom, de azon apt-get-tel csak a 0.9-es verzió megy fel, ami viszont nem jó nekem.
2018. dec. 3. 22:14
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem figyeltetek, a legújabbra van most szükségem.

Használtam már a 0.9-est, de az most nem jó.

2018. dec. 3. 22:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor forrásból lehet forgatni.

[link] ->

[link]

+ [link]

('make install' helyett javaslom a 'checkinstall' használatát)

2018. dec. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, meg fogom próbálni ilyen módon is.

Legutóbb amikor próbáltam forgatni, csomó minden hiányzott, olyan csomagok, melyeket fel sem tudtam tenni a live rendszerre.

Felvetődött bennem egy kérdés, nem tudom mennyire kivitelezhető: Ha már arch-ra elérhető, alien-nel nem lenne egyszerűbb .deb csomaggá konvertálni?

2018. dec. 4. 04:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Alien-nel biztosan egyszerűbb, én is ezt javasoltam.

Dependenciákat is lekezelné ekkor, remélhetőleg minden csomagot fel tudna tenni.

Még az járható út, hogy megnézed, hogy az eredetileg meglévő ubuntu flashrom csomagnak mik a függőségei, feltelepíted a csomagot, aztán eltávolítod, de a függőségként feltett csomagok maradnak fent.

2018. dec. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!