Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen beállításokkal és...

Milyen beállításokkal és formátumban rendereljek Sony Vegas Pro 12 ben ha utána ki szeretném írni a videót DVD re?

Figyelt kérdés

Valószínűleg a kérdésből feltűnik de egyáltalán nem értek az ilyesmihez, soha életemben nem szerkesztettem videót meg nem használtam semmi ilyesmi programot. A Sony Vegas Pro 12-t is ma délután töltöttem le, most használom először. A használatát azt sikerült kigugliznom, igaz nem is kell semmi nagy dolgot csinálni csak több videó részletet egyberakni, stabilizálni a remegést, megvágdosni és zenét alá rakni.


A kérdés az lenne, hogy milyen formátumban lenne célszerű renderelni meg milyen beállításokkal, hogy utána az a legmegfelelőbb legyen ahhoz hogy kiírjam DVD re?

A klippeket telefonnal vettem fel ( Huawei P20 lite, FHD 1080p vagyis 1920X1080, 30 fps ), egy elég rövid kb. 3 és fél perces videóról van szó.



2018. dec. 9. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
DVD-re bármilyen formátumot ki tudsz írni, az a nagy kérdés hogy mivel akarod lejátszani...
2018. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyilván bármilyen formátumot ki lehet írni DVD re hiszen az íróprogram alapból konvertálja, csupán azért kérdeztem hogy mégis melyik lenne a legmegfelelőbb vagy számít e bármit hogyan és miként renderelem.. Mert tényleg nem értek a Sony vegashoz, de ahogy nézegettem a tutorialokat kismillió féle beállítást láttam rendereléshez, és nem hiszem hogy ok nélkül lenénnek ott.


Egyénként a kérdésedre válaszolva karácsonyi ajándékhoz fog tartozni az videó DVD re kiírva, nem tudom mivel fogja lejátszani az illető akinek adom, gondolom laptoppal, vagy valamilyen DVD lejátszóval de nem hiszem hogy ez számít

2018. dec. 9. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:

"gondolom laptoppal, vagy valamilyen DVD lejátszóval de nem hiszem hogy ez számít"


Pont hogy számít.Alaptop minden formátumot és kodeket lejátszik, a DVD lejátszó a szabványos DVD formátum mellett lehet hogy semmi mást!

2018. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen értem, de mint már leírtam a DVD-re író programom konvertálja a fájlokat, tökmindegy hogy mp4 vagy avi vagy mittudomén, a bemeneti fájlt átkonvertálja DVD formátummá és úgy írja ki a DVD re, tehát ebből a szempontból tökmindegy a formátum. De a kérdésem nem is erre irányult, hanem minőségi szempontból tettem fel, hogy milyen beállításokkal kellene renderelnem.
2018. dec. 9. 21:08
 5/6 anonim ***** válasza:

A 12-t nem ismerem...

Sony Vegas 13-ban (nálam):

Render As-> MainConcept MPEG-2/DVD Architect PAL...

video: 25fps; 720x576; Lower field first; YUV; 6 Mbps; Pixel aspect ratio: 1,093

audio: 384 Kpbs; 48000 Hz; 16 bit; Stereo; MPEG


forrás: [link]

2018. dec. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Akkor viszont megint mindegy mert lehet bármi ha úgy is szabvány DVD-re konvertál az íróprogi. Alényeg a minimum DVDminőségre való konvertálás.


Azt meg az előző válaszoló leírta, csak azért az a kérdés marad számomra, hogy ha az előttem válaszoló szerint DVD minőségre rendereled akkor is konvertál-e majd az íróprogi, mert ha igen akkor az megint minőségromlással fog járni.

Teszem azt 25 FPS helyett 24-re vagy 23.976-ra állítja át az íróprogi, ami konvertálással - minőségromlással - fog járni és a DVD már is veszít a minőségéből...

Persze ez csak kérdés részemről...

2018. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!