Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxot szeretnék telepíteni,...

Linuxot szeretnék telepíteni, szükségem van valamilyen license-re?

Figyelt kérdés
Üres PC-re szeretnék Linuxot telepíteni, eddig csak egy örökölt gépem volt, ezért ez életem első oprendszer telepítése. Ez lesz a munkagépem, ezért szeretnék mindent tisztán telepíteni. Úgy tudom a Linux teljesen ingyenes, szeretném megtudni, hogy szükségem van e bármilyen license-re, fel kell-e mutatnom akármilyen papírt, ha ellenőrizne a NAV? Vagy egyszerűen letöltöm a telepítőt egy másik gépről, és kezdhetem is a telepítést?

2019. jan. 3. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nincs szükség semmire. letöltöd, és telepíted.
2019. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 P.O.C. ***** válasza:
100%
Semmire nincs szükséged, és a NAV is becsókolhat...
2019. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Na az igen csak király, akkor ha jól értem a NAV üres kézzel menne haza (ha netán egyszer jönni akarnának vendégségbe)

Köszi a válaszokat!

2019. jan. 3. 19:14
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Igen. Linux egy open-source ingyenes OS.

Egészen a Debian, Ubuntu, CentOS, ArchLinux, stb. lehetne sorolni nap hosszat a variánsokat avagy disztrókat. Vannak desktop és server verziók is.


Ha desktop-ra telepítesz grafikus felület is van hozzá, ha olyat töltesz le. Csak itt is ahány féle disztró annyi féle grafikus felület is létezik. KDE, Gnome, Xfce, stb.


Illetve LibreOffice ami az MSOffice alternatívája.


Persze ha új vagy a linux világában, akkor belefogsz ötközni ebbe-abba.

- Nem NTFS-t használ, hanem Ext4-et vagy Btrfs-t érdemes adni neki

- Lapozó fájl helyett SWAP partíciót kell létrehozni. 8-16GB több mint elég. Nekem 2GB-ot is alig másol rá, de azért inkább több mint kevés legyen.

2019. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igen, most tanulgatom a telepítési folyamatot, így ez a válasz külön segített!


Amúgy azt, hogy jelenleg milyen gépről töltöttem le a Linux telepítőt, gondolom nem kérik számon utólag (úgy értem esetleges ellenőrzés alkalmával) . Mert az eddig használt örökölt gépemen fogalmam sincs, hogy mi a tiszta szoftver, és hogy hol vannak a license-ek. Szóval ezen a gépen fogom letölteni a Linux telepítőt. Ez így egy fura helyzet, de számít ez, hogy milyen gép segítségével töltöttem le a Linuxot? (Vagy kutyát sem érdekli?)

2019. jan. 3. 20:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Még a kamu winfos se érdekel senkit. Nyugodtan.
2019. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Gyakorlatilag a KMSPico neve lehetne Nemzeti KMSPico, csak annyira hétköznapi kis hazánkban. Jójó, illegális, de itt tényleg a minden nő r!banc esete áll fenn, csak csillogó tekintetű infós haverok képében.
2019. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Igor Igorovics ***** válasza:
Számlázó program nem tudom, hogy van-e linuxra, ez szempont lehet.
2019. jan. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Igen. Linux egy open-source ingyenes OS."

Egyes disztróknak vannak (lehetnek) zárt kódú, "proprietary" komponensei, amik nem szabad szoftverek, bár általában ingyenesek. (Például Nvidia driver.)

De ettől még nyugodtan használható ugyanúgy.

2019. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

"Igen. Linux egy open-source ingyenes OS."

Még egy apró megjegyzés: A Linux egy open-source kernel, ill. a GNU/Linux egy tisztán open-source op.rendszer. A többi disztróra ez vagy igaz, vagy nem. :)

2019. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!