Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Audacity-vel aláfestő zene...

Perla22 kérdése:

Audacity-vel aláfestő zene kiszűrése?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumozók, Audacity használók!


Még kezdő vagyok az Audacity használatában, igaz ugyan, nem tudom, az alábbi probléma megoldását tudja-e ez, vagy bármely hangszerkesztő program megadni. Egy film kis szövegrészlete alatt hallható egy zene, nem túl hangosan, de zavaró tényező. Kiszűrhető ez a zene a szövegből?


Köszönöm előre is!



#Audacity #aláfestő zene kiszűrése
2019. jan. 5. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem.
2019. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki lehet szűrni talán,melyik zenéből?
2019. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A zene egy filmzene, ami elég halkan szól a hallható szöveg alatt, az egész mindössze pár másodperc. Bennem is felmerült, lehet-e olyat, hogyha megvan a zene, betenni a rendszerbe az adott részletét, kiadja a görbéjét, meglesznek a frekvenciái, és ezeket a frekvenciákat kiszűrni a szöveges részből. Nem tudom, képes-e ilyesmire az Audacity, csak attól tartok, mivel ez kevert frekvencia, a szöveg egyes hangjai is elvesznének.
2019. jan. 6. 10:02
 4/4 elistvan ***** válasza:
Azt a kérdéses részt kivágod a hangsávnál A hangnál meg lehet próbálni egy tdr nova nevű parametriq eq-val meghagyni a középtartományt (a hangok általában középen vannak és a többi levágni. ) majd visszailleszteni az egészbe.
2020. dec. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!