Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eredeti Windows miért lassítja...

Eredeti Windows miért lassítja a gépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Be szereztem egy eredeti Win10 pro-t és a gépem igen csak meg van gajdulva azóta.

1. bekapcsoláskor sokszor észre veszem, hogy nagyon pörög a venti és you tube néha be fagy. A processzor használat 100%-on van. memoria is magas. Defender, vagy frissítést mutatja magasnak. De azért ne vicceljünk már.

2. bekapcsoláskor el indítja a kikapcsolásnál futó you tube zenét pl és egyéb dolgokat is simán. amik le vannak tiltva indításnál.

3. vlc vagy media player... Rákeresek valamire neten, cheatelek facen és mondjuk a sorozatom be rakom, aztán el kezdem lapozni hogy ne az első hanem a 8. részt játssza le, erre el megy a hang! audio driver oké állítja a gép... újra kell indítani máshogy nem tudom vissza varázsolni.

A Memóriát valami nagyon zabálja! jelenleg egy youtube és ez az oldal van megnyitva + a feladat kezelő, hogy lássam a teljesítményt. a memória használatom 49%

Nem találok kiugróan magas fogyasztású programot, mert a chrome eszi jelenleg a leg többet 609Mb-ot. Mégis 49% az 4Gb.

Hogy és mitől van ez?

Inkább tegyem fel a régi tört verziót?

Mert azért ez nem normális dolog szerintem. Ja és még mielött jön a gép fikázás szerintem bírnia kéne a win10-et.

Intel I5 7640X

8GB DDR4 Kingston Hyper X

Alaplap lapban egy Adata SX6000-res SSD a rendszernek.

Játékok Steam-esek nem egyéb beszerzésüek. Vírus nem található a gépen se a defender sem más szerint, most már csak a defender van fent arra gondoltam hátha vírus írtó okozta de nem.

Ha tudtok segítsetek kérlek :(



2019. jan. 9. 04:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ettől függetlenül, hogy Win eredeti, bármilyen programtelepítéssel felmehetett valami, ami erőforrásokat használja, esetleg böngészőben futó bányász script.

Nem mindent vesz észre a defender, sőt, sokmindent nem.

Nem tudom még mivel próbáltad ellenőrizni.

MalwareBytes Anti Malware, Eset Online Scanner (veszélyes és nemkívánatos alkalmazások keresését is kapcsold be)

2019. jan. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Hát, ha Windows nélkül gyorsabb a géped, akkor használd úgy.
2019. jan. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es hülyeséged határtalan....

1-es Nod,Avast, Norton securiti is volt már. Sőt újra is raktam a gépet formázással partició törléssel, és ha nem megy chrome akkor is ezt produkálja. nem hinném, hogy bányász progi mert a procit néha viszi fel csak a gpu-t meg egyáltalán nem használja. de a ramot mindig foglalja,És nem jelenik meg a folyamatok között semmi olyan aminél ekkora érték látható lenne.

Olvastam olyant is, hogy driver hibája miatt.

Ez lehetséges lenne? Mert pl az alaplap rgb fusion progija igencsak fel szokta szökkenteni ha el indítom.

2019. jan. 9. 08:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1809, próbáld meg feltenni a 1803-at. Ha 1803, akkor próbáld feltenni a 1809-et.
2019. jan. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pendrive-ról boot-olnék Linux-ot (vagy telepítenék rá), hogy azzal is csinálja -e.

Ha igen, akkor hardver-hiba egyértelműen, ha nem, akkor lehet pl. driver-probléma.

2019. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hardver hiba.
2019. jan. 10. 00:57
 7/8 anonim ***** válasza:

3.-hoz probalok segitseget adni...

Az audio drivert probald manualisan felrakni nalam ez oldotta meg (+ ismeroseim kozul tobbeknek is)

Vannak ilyen betegsegei a Win10-nek..

Olyan is elofordult h az integralt vga-nak a drivere bolondult meg...es a fel kepernyo eltunt stb. Azt is ugyanigy manualisan sikerult nagy keservesen osszehozni.

2019. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ne használj Windowst. Úgyis egy szutyok.
2019. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!