Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes letiltani a frissítése...

Érdemes letiltani a frissítéseket Win10 rendszeren?

Figyelt kérdés
Eddig win7-et használtam, de gondoltam, átállok a win10-re. A 7 esetén mindig le volt tiltva az automatikus frissítés, nem is frissítettem sosem, így elkerültem a frissítések okozta lassulást, felesleges tárhely-használatot. 10 esetén mi a helyzet? Érdemes letiltani, vagy szükséges a megléte a frissítéseknek?
2019. jan. 18. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A win7-en se volt szabad tiltani.
2019. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

10 -es esetén egy rémálom a helyzet...

Lényegében egy folyamatos teszt verziós rendszer.

Az MS annyira lerontotta az egész frissítési rendszerét, annak tesztelését... hogy a legutóbbi nagyobb Win7 -es frissítés is sok embernek gondot okozott. (pl. vállalati szinten ahol központi KMS licensz van)

A Windows 10 -ről meg annyit, hogy elmúlt 1.5 évben tragédia követte tragédiát.

Ha telepíteni akarod mindenképp a még viszonylag stabilnak mondható 1709 -es verziót, és blokkolni a frissítést az új rendszerre.

Meg próbálhatod persze a legújabbat is, de ne lepődj meg ha bizonyos dolgok érdekesen működnek, ha működnek.

2019. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Érdekes a helyzet, az egyik válaszoló szerint nem szabad letiltani a frissítést, a másik szerint nem szabad frissíteni. :))) Na, most akkor mi legyen? :)
2019. jan. 18. 16:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg persze kérdés, hogy érdemes-e váltani win 10-re, ha alapvetően a win7-el is elégedett az ember?
2019. jan. 18. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen géped van. Ha nincs benne SSD és legalább 8 GB RAM, a Win10 esélytelen, hogy normális sebességeket produkáljon.
2019. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem egy Windows 10 van, kb. fél évente kierőltet valamit magából az MS mint ahogy azt sok linux rendszer is teszi.

Viszont kettő közt a nagy verzió váltás közt vannak frissítések, és persze utána is.

DE! Ha nem akarsz szenvedni a kapkodva kiadott új Windows 10 -től, mert több hibát rakta bele mint javítottak, akkor célszerűbb egy korábbi kiadást használni, és csak a biztonsági frissítéseket, javításokat telepíteni.

Szóval nem azt mondtam a #2. hozzászólásba hogy ne telepítsd frissítést, hanem azt, hogy ne a legújabb Windows 10 -et telepítsd, hanem egy már foltozgatott verziót, mint ahogy a Linux esetén is LTS -t érdemes.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

És ez csak Október óta, egy olyan fórumon aminek cikk szerkesztője amúgy kicsit MS felé hajlik.


A Windows 7 esetén pedig erre céloztam:

[link]

2019. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hú, az azért nem semmi, ami az egyik általad linkelt cikkben van:


"Az Októberi Frissítés a jelek szerint települése során törölheti a felhasználók adatállományait: köztük pótolhatatlan képeket és dokumentumokat is, méghozzá végleg."


Úgy látom, a félelem erősen jogos a frissítésekkel szemben. Én sosem frissítettem, Win7 SP1 x64 van a gépemen.

(Tényleg, létezik a win7-hez SP2?)


Az általad stabilnak mondott Win10 1709-es verziót hogy tudom telepíteni? Ha veszek egy jogtiszta win 10-et, el tudom dönteni, melyik települjön?

2019. jan. 19. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Licenszt tudsz venni, és annak megfelelően Home / Pro verziót telepíteni...

A Windows 10 verziói közt válogatás már nehezebb, mivel a legújabbat adja az MS letöltésre.

Viszont pl. itt: [link]

Le lehet tölteni érintetlen telepítőt.


Maga az Update teljes kikapcsolását viszont nem javaslom.

Oké, router mögött, ésszel használva minimális a kockázat hogy gond lenne.

DE! Biztonsági frissítéseket, akár még csak manuálisan is érdemes telepíteni.

2019. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!