Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bútortervezéshez programo...

Bútortervezéshez programo (ka) t tudnátok ajánlani? (Elég specifikus)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem ezzel foglalkozom. Sem tervezéssel, sem asztalosmunkával. Nem üzleti célra, hanem egy házi barkácsprojekthez kéne a szoftver. Ebből kifolyólag olyat szeretnék, ami ha nem is alapból ingyenes, de nCore-ról vagy valamelyik nyílt oldalról le lehessen szedni.


A következőkre lenne szükségem:

-A bútor elemeinek a helyét ne xyz koordináták beírásával kelljen igazítani, hanem amolyan "drag&drop" lehetőséggel. (Bár ez a legkisebb, elboldogulok a koordinátákkal is)

-Legyen lehetőség már kész objektumokkal dolgozni.

Ezalatt azt értem, hogy mondjuk egy fióknál ami sínes görgőn mozog, ahhoz a sínt ne kelljen újratervezni, hanem ha más nem legalább online lehessen találni sínt, amit csak betöltök. Vagy például csavarok, zsanérok.

-Elektronika.

A bútorba amit tervezek, a számítógép és a hangrendszer bele lenne építve. Bekapcsológomb jobb oldalon, kijelző beépítve magába a bútorlapba szembe, a kijelző mellett az usb csatlakozók, stb. és a kábelezés a bútorlap belsejében, vagy rárögzítve egy műanyag kábelcsatornában. Ennek a kábelezésnek a kialakítására is szükségem van.

-Kinematika/dinamika és annak tesztelése

A bútor egy kanapé alapú szekrényágy lenne, ami sínekkel és pillangó zsanérral, stb. válik egy 200*150*150-es "dobozzá". Így le kéne tudnom tesztelni, hogy adott méretekkel és pozíciókkal, adott zsanérfajtákkal, nem akadna-e meg sehol.

-Statika és annak tesztelése

Tudnom kellene, hogy kibírja-e ha ráülök (80 kg terhelés középen), vagy a lenyíló polc a lábakkal kibírja-e ha rárakok 20 kg-nyi könyvet, függően attól, hogy a láb felé, a közepére, vagy a belsejére rakom. Hogy a tetejére "hajtogatott" fal elemek súlya alatt nem esik-e össze a két oldalsó elem.

-Anyagadatok alapból.

Ez a statika szempontjából lényeges. Hogy ki tudjam választani hogy milyen fából van a bútorelem, vagy préselt lapból, vagy gipszkartonból, stb.


Természetesen nem kötelező, hogy minden egy programban legyen. Nekem az is jó, ha egy programot használok megtervezésre, egy másikat az elektronika beépítésére, egy harmadikat a mozgatás tesztelésére, és egy negyediket a terhelésvizsgálatra.

Tárhelyem van bőven.


VISZONT(!!!)

A következő a masina amin a program(ok)nak futni kéne:

Lenovo Flex 2-15d

Proci: AMD Vision A8-6410 2.0GHz

RAM: 4GB DDR3 1600MHz

Videokártya: AMD Radeon R5 M230 1GB

Úgyhogy nagyon nem ugrálhatok.


Szóval akár 1 programban, vagy programcsomagban, akár 4-5 programmal oldható meg, minden ötletet szívesen várok!


Előre is köszönöm a segítséget!!



2019. jan. 21. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld gugliban: free furniture design software
2019. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1:

Ezen már túl vagyok.

A fizetősöket is átnéztem abból ami "furniture designer" kategóriában van. Viszont vagy nem ideális, vagy nem található meg letölthetően. Az ingyenesek pedig semmit nem érnek, és inkább amolyan "lakberendezők", mintsem objektum-tervezők.


A SolidWorks komplett csomagja megfelelő lenne, de azt nem bírja a gép.

2019. jan. 21. 17:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez így elég komplexen hangzik. Ehheez valami komolyabb CAD program kell. Alapvető tervezésre jó a gyártók ingyenes szoftverjei (pl. a fióksínek, kivetőpántok gyártói adnak ingyenes korpusz tervezőket azokkal nagyon sok dolgot meg lehet jól tervezni.)
2019. jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Valaki?

Tud esetleg programokat ajánlani?

2019. jan. 25. 16:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért ez így elég komplex. Minek ennyire összetetett? A papír ceruza nem elég? A freecad 3D-t próbáltad már? Elég sok mindent tud. És ha le tudod szedni a kész modelleket (a legtöbb elterjedt modell fájlformátumot tudja kezelni) akkor lehet, hogy elég neked.
2020. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

FreeCad-al lehet, sokoldalú és kiegészítők is vannak hozzá, így ha valamelyik video olyasmit mutat amire szükséged van és nem találod, akkor vagy nincs telepítve, vagy az alapverzió nem azonos.

2D méretezést is lehet vele csinálni..

https://www.youtube.com/watch?v=-MTvvxgDNck

2020. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, freecad3 előző is ezt írta:) ..
2020. aug. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Illetve régen ezt is néztem, de kinek mi áll kézre:

[link]

2020. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát igazából maga a tervezés, a bútor lapjainak megalkotása, illetve az elektronika a legkisebb, leg"lényegtelenebb" része a kérdésnek.

Ahogyan írta is valaki, azt meg tudnám oldani papíron is.


A lényeg a modellkönyvtár, az anyagadatok, és a kinematika/dinamika/statika és annak tesztelése.

Hogy le tudjam modellezni.



Hogy például a 2db 25mm-es réz csuklóspánt két 150*50-es gipszkarton lap hosszanti illesztésénél lefelé engedve (tehát az egyik gyakrolatilag lóg a másikon) kibírja-e a hajtogatást és a sújt, vagy kiszakad a francba.

Akkor meg tudjam nézni ugyanezt OBS 3-as lappal.

Vagy másik, mondjuk 60*36mm-es vas csuklóspánttal.

2020. aug. 22. 11:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Alkatrészenként egyenként méretezd, úgy egyszerűbb és szinte mindegyik közel kéttámaszú tartó. A legtöbb gyártó megadja a kivetőpántokhoz a terhelhetőséget, és azt, hogy mekkora bútorlaphoz hány darabot javasol az adott típusból. Ezt nagyon nehezen fogod méretezni. Ilyen "statikai" méretező programot nem fogsz találni csak hulla drágán és nagyon bonyolultak. Pl. a fent említett freecadnek van FEM modulja, ha értesz a FEM-hez akkor kiinduláshoz jó.

Gyakorlatilag csináld azt, hogy veszed az ajtót tudod milyen vastag, milyen anyagból van, tudod a súlyát. Ki tudod számítani a felfüggesztési pontokon a lefelé irányúló húzóerőt, és a kihúzó nyomatékot. Ebből tudsz számolni a rögzítési pontra nyíró erőt. Utána már csak arra kell méretezni, hogy ezt a nyíró erőt át tudod-e adni a fogadó szerkezetnek. (egyszerűbb ha tisztán tapadó súrlódással számolsz, abból kijön, hogy milyen erővel kell a két felületet összeszorítani, ebből megvan, hogy milyen csavar kell hozzá). Illetve gipszkartonnál még az is játszik, hogy elég véges a nyomószilárdsága. De ezeket egy darab zsebszámológéppel meg alapvető statikai ismeretekkel program nélkül ki tudod számolni.

A fiókcsúszóknál szintén a gyár megadja a javasolt rögzítési módot és a terhelhetőséget, neked nem kell semmit számolni. Max. annyit ha nem bútorlapra teszed, hogy a fogadó szerkezet mit bír, de ez megint a fentiek szerint történik.

Nem egy űrhajót kell méretezni. Ennyire elkomplikálni feleslges. Bízzál a gyári adatokban ők ezt kiszámolták, kiméretezték és több ezres mintán van tapasztalat. Én a lakásunk összes bútorát összeraktam úgy, hogy csak a gyári terherbírásokat vettem figyelembe, és mindegyik évek óta megfelelően állnak.

Javaslom nevesebb gyártó termékét választani (pl. Blumm, Haeffele) és az ottani katalógusadatokból pofon egyszerű a méretezés.

2020. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!