Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Portrékép hátterének cseréjére...

Grubesa kérdése:

Portrékép hátterének cseréjére alkalmas programot keresek. Találtam egy oldalt (remove. Bg) ami leszedi a hátteret lecserélve egy világoskék-fehér kockásra. Ide szeretnék varázsolni pl. erdei képet. Valami egyszerűbb program érdekelne. Ötlet?

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 19:04
 1/2 tabaki ***** válasza:

„lecserélve egy világoskék-fehér kockásra”

Nem így van: Az apró kockás minta (az úgynevezett grind) az átlátszó hátteret jelenti, ezért is az erre alkalmas PNG-formátumban töltheted le a képet. A program egyébként meglepően jól működik, tehát csak annyi a dolgod, hogy az átalakított képet bármelyik réteges képszerkesztőben rátedd egy háttérre. Erre a Gimp tökéletes, de megcsinálhatod a sokkal egyszerűbb Phoxóval, sőt gyanúm szerint még a PhotoScape is alkalmas rá (ezt windowsos gép híján nem tudom sebtiben ellenőrizni).

[link]

[link]

[link]

Mindhárom program tud magyarul, de a feladat szintjén amúgy sem nehéz bennük eligazodni.

2019. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:

Kipróbáltam, hogy mi várható:

[link]

Az első három kép az eredeti, a kivágott, és az új hátterű fotó, ebből kitűnik hogy az oldal amatőr szinten egészen kellemes eredményt produkál, elmondásuk szerint a háttérben munkálkodó mesterséges intelligenciának köszönhetően. Sajnálatos azonban, hogy erre (egyelőre?) csak a jószerivel használhatatlan negyed megapixeles méretben képes. A negyedik képen az látható, hogy egy zsebgéppel készült, nem túl nagy felbontású fotó esetén is ötvenötödére csökkenti a képfelületet, ami igencsak erőteljes minőségromlást jelent. A kész képek ettől még tűrhetően mutatnak a képernyőn, de normális nyomtatásra már nemigen alkalmasak.

2019. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!