Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok normálisan működő...

Tudtok normálisan működő felvevőprogramokat Windowsra?

Figyelt kérdés

Eddig már egy tucatnyit kipróbáltam legalább, egyik rosszabb mint a másik. Mindegyiknél jelentkezett legalább egy az alábbi problémák közül:

- nem vesz fel hangot

- a felvett fájl lejátszhatatlan

- egy 30 másodperces videó is 2 GB méretű

- ha a videót utána szerkeszteni akarod akkor lezsugorítja a képet és nagy fekete keretet rak köré bármilyen szerkesztőben.

Tud valaki olyan felvevőt aminél nincsenek ilyen hibák, ami megbízhatóan és egyszerűen működik? Nem kell semmi extra, csak annyi hogy vegye fel (normális méretben) azt ami a képernyőn történik (kép + hang), reagáljon a gombokra (pl. valamelyik játéknál általános hiba hogy ha elindítom akkor egyik felvevő sem érzékeli hogy felvételt akarok indítani hiába nyomogatom az F8-at), és a fájl utána lehessen szerkeszteni eredeti méretben. Azt hinné az ember hogy 2019-ben egy ilyen program annyira alap mint egy Microsoft Office vagy egy Mozilla Firefox, és mégis, véres verejtékkel sem találok egyetlen működőképeset sem. Pedig ahogy a neten elnézem elég sok embernek mégis van ilyen, ők mit használhatnak?



2019. febr. 11. 15:26
 1/7 DjImipapa ***** válasza:
Azt hinné az ember, 2019-ben ilyen ostoba kérdést már senki sem tesz fel. Ugyanis bármelyik felvevő jó, ha nálad semmi nem megy, ott a hiba! Fingod sincs semmiről? Példa: fekete keretet akkor tesz)jelenik meg), ha a képernyőd, és a szabvány képméret nem egyezik.... másként nem lesz keret, hidd el, tudom tapasztalatból(mondjuk nem ártana a szerkesztőkhöz is értened)....
2019. febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ezzel aztán sokat segítettél...
2019. febr. 11. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:

A videókártya illesztőprogramjának felvevőszoftvere szerintem pont jó lenne neked. AMD kártyám van, így én a ReLive-ről tudok csak nyilatkozni, de az nekem tökéletesen működik. Takarékos és azt veszi fel, amit akarok akár külön mikrofon hangsávval is. Ctrl+Shift+R gyorsgombbal ingame is elindítható a felvétel, nincs probléma, azonnal észleli és elindul a felvétel, a minőség is kellően jó.

Egyébként a méret nagyban függ a felbontástól, amiben felveszel. HEVC kódolással is 25GB simán van egy 2 órás FullHD film, ami 30 másodpercre levetítve kb. 110MB-ot jelent. Ez 4K-ban kb. 220MB, ha azt veszem alapul, hogy egy 2 órás 4K film 50GB minimum. Ezt a méretet még növelheti az audio bitsebesség, a különböző technológiák használata (Dolby Atmos, 3D stb bármi), de ezek azért játékok felvételénél nem jellemzőek. Sokkal relevánsabb az alap helyzet, amikor sima FullHD/4K 60fps a felvétel minden extra nélkül, ez esetben pedig az általam leírt méretek a jellemzőek. Kivétel csak akkor van, ha kódolatlanul, tömörítetlenül, nyers formában menti a videóanyagot, akkor a 30mp-es FullHD videó is lehet 2GB méretű, ez igaz.

Khm de ha már HEVC, az fps drop-ok elkerülése érdekében nem árt, ha a videókártya GPU hardveresen is támogatja a HEVC kódolást, szóval a HEVC használata előtt nem árt megbizonyosodnod erről.

2019. febr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miket próbáltál eddig...?

Arra kérdezz inkább, hogy másnál hogyan sikerült az adott programmal.

2019. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Arról sajnos nem tudok hogy a videokártyámnak lenne felvevője.

Amiket eddig próbáltam:

FRAPS

Screen Recorder

Jojoshare

IceCream Screen Recorder

Ezek csak a legutóbbiak, de vannak olyanok is amiket már letöröltem.

2019. febr. 11. 22:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak az számít, milyen kártyád van. Nvidia kártyákhoz Nvidia illesztőprogramot raksz fel, AMD kártyához AMD illesztőprogramot és ha akarod, kijelölheted az illesztőprogramon felül a felvevő komponenst is telepítéskor, de utólag is felrakhatod szerintem. Nvidia-nál ez a ShadowPlay, ami ha jól értem a Geforce Experience része, AMD-nél meg a ReLive.
2019. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha ennyit nem tudsz akkor még ne akarjál felvenni. Millió leírás van már a neten róla hogy hogyan is működik ez.
2019. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!